25.03.2021

Steven Yeun ve Ali Wong’lu “Beef” Netflix’te Yayınlanacak

Netflix, Steven Yeun ve Ali Wong’lu A24 Dizisi Beef’in Haklarını Satın Aldı

Netflix, en son Minari filmiyle bilinen Oscar adayı Steven Yeun ve Ali Wong’lu A24 dizisi Beef’in haklarını satın aldı.

Steven Yeun, The Walking Dead’deki unutulmaz çıkışından sonra her bölümü yarım saat sürecek 10 bölümlük Beef’de yer alacak.

Başrollerini Steven Yeun ile Ali Wong’un paylaşacağı drama-komedi türündeki Beef, trafikte yaşanan bir olay nedeniyle düşünce ve eylemlerini yavaşça tüketen iki kişiyi konu alıyor. A24 imzalı Beef’in her bölümü yarım saat sürecek ve ilk sezonu 10 bölüm olacak.

Silicon Valley adlı dizinin yapımcısı Emmy ödüllü Lee Sung Jin, Beef’in yaratıcı yapımcılığını üstleniyor. Lee bir açıklamasında, “Ali Wong, Steven Yeun, A24 ve Netflix. Bu bir rüya takımı ve onlarla iş birliği yapmaktan onur duyuyorum.” dedi.

En son olarak Minari ile Oscar adaylığı kazanan yıldız oyuncu Yeun ayrıca Eleştirmenlerin Seçimi Ödülleri, Bağımsız Ruh Ödülleri ve diğer birçok film festivalinde en iyi erkek oyuncu olarak aday gösterildi. Wong’la oynayacağı dizi, The Walking Dead’de yer aldıktan sonraki ilk büyük TV rolü olacak.

Dizinin diğer başrolü Ali Wong kısa süre önce “Birds of Prey” ve “Always Be My Maybe” filmlerinin yanı sıra ,”Love, Victor”, “Big Mouth”, “Tuca & Bertie” dizilerinde rol aldı ve iki stand-up komedisi, “Cobra Baby” ve “Hard Knock Wife” ile seyirci karşısında büyük beğeni topladı.

Netflix’in orijinal dizi drama geliştirme başkan yardımcısı Jinny Howe, “Lee Sung Jin ile iş birliği yapmaktan ve bu zengin diziyi benzersiz Steven Yeun ve Ali Wong ile birlikte hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Kaynak: Variety