16.03.2021

Studio Features Initiative Gelecekteki Yönetmenleri Seçti

Haber: Ayça ÖZLEN

Studio Features Initiative’in Gelecekteki Yönetmenleri İçin Seçilen Dokuz Film Yapımcısı

Future Directors of Studio Features Girişimi’nin açılışına katılmak üzere dokuz kadın film yapımcısı seçildi.

Blackmagic Design, uzun metrajlı yönetmenliğe geçiş yapmaya hazır olan, keşfedilmemiş ve yeterince temsil edilmemiş kadınları tanımlayan hikâye anlatıcılarını yükseltmek ve parlatmak için tasarlanan girişimi duyurdu. Her biri güçlü bir çalışma yapısına, kendine özgü bir üsluba ve net bir dile sahip olan arkadaşlar profesyonel olarak tavsiye edildi ve incelendi.

Uzun metrajlı film yönetmenliğinin beklenen yeni yüzleri olarak, bursiyerler portföylerini hazırlamak, yaratıcı markalarını güçlendirmek ve stüdyo düzeyinde uzun metrajlı prodüksiyonda nasıl gezineceklerini öğrenmek için endüstri mentorları, danışmanları ve stüdyo ortaklarıyla buluşacak.

Programın akıl hocası Catherine Hardwicke (“Twilight”), “Bu yıl FDSF danışmanı olmak çok eğlenceli – sadece daha fazla kadın hikâye anlatıcısıyla tanışmak değil, aynı zamanda onların gelişmesini izlemek için de çok eğlenceli!” dedi.

Blackmagic Collective’in yöneticisi Jenn Page, “Seçtiğimiz kadınların başka bir mentorluk programına ihtiyacı yok – yetenekli, çalışan profesyoneller,” dedi. “Kapıyı açacak ve becerilerini eyleme geçirme fırsatı verecek birine ihtiyaçları var. Bunu kolaylaştırmayı umuyoruz.” şeklinde ekledi.

Studio Features’ın Gelecekteki Direktörü bursiyerler, hikâye filmlerinde, markalı içeriklerde ve müzik videolarında çalışan, Mexico City’den ödüllü bir yazar ve yönetmen olan Alexandra Velasco; Cate Carson, Ebony Blanding, Kylie Eaton, Natalie Simpkins, Olia Oparina, Robyn Paris, bir grup fotoğrafçısıyken ödüllü yönetmene dönüşen, yapımcı, yazar, Sundance Akademi üyesi Susan Dynner (“Punk’s Not Dead”, “Brick”); son olarak Tayvanlı Amerikalı yazar ve yönetmen Tiffany Frances.

Kaynak: Blackmagic Collective