03.06.2017

Sully: Clint Eastwood Yine Yönetmen Koltuğunda!

Amerikalı kahraman pilot Chesley “Sully” Sullenberger’ın  içinde yolcu dolu olan American Airways 1549 uçağını, 2009 yılında başarılı bir şekilde Hudson Nehri’ne indirişini konu alan biyografik film Sully‘nin  yönetmen koltuğunda Clint Eastwood ve başrolünde Tom Hanks var.

Senaryosunu Todd Komarnicki‘nin vefat eden Wall Street Journal yazarı Jeffrey Zaslow‘un biyografik kitabı Highest Duty ‘den esinlenerek kaleme aldığı Sully, kadrosundaki güçlü oyuncular ile dikkat çekiyor. Oscarlı yönetmen Clint Eastwood ve Oscarlı Tom Hanks’ın yanısıra  Aaron Eckhart, Laura Linney, Holt McCallany, Jamey Sheridan ve Jerry Ferrara gibi oyuncuları ile gelecek yılın iddialı filmlerinden biri olacak Sully‘nin Eylül 2016 gibi gösterime girmesi bekleniyor.

Clint Eastwood ve Tom Hanks, ikisi de biyografik filmleri seven yönetmen ve oyuncu olarak, yine Amerikan gündemine oturan bir kahramanlık hikâyesini perdeye taşıyor.

Hanks daha önce; “Captain Phillips,” “Apollo 13” “Saving Mr. Banks” ve “Bridge of Spies” filmlerinde de biyografi rollerinde yer almıştı.