26.12.2019

Şuursuz Aşk

Umut Ertek’in yönettiği Şuursuz Aşk filminin oyuncu kadrosunda  İsmail Hacıoğlu, Ebru Şahin, Burcu Kara ile Ruhi Sarı yer alıyor.

Şuursuz Aşk, 27 Aralık 2019′da vizyonda!

Doğuştan zihinsel engeli olan Yusuf, siyasetten asla anlamamakla beraber hiç bir siyasi hareketin içinde bulunmamıştır. Tek derdi simit satıp annesine ekmek götürmektir. Bir gün yine her zamanki gibi simit satmaya başlar. Polis devrimci gençleri kovalarken Yusuf’ta o karambolde göz altına alınır. Gözünü açtığında hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır ve hayatı bambaşka bir hal alacaktır. Yoğun dayak ve işkenceli saatlere maruz kalan Yusuf, neredeyse reflekslerinin tamamını kaybetmiştir. Yusuf’un suçsuz olduğu anlaşıldığında artık çok geçtir.

Şuursuz Aşk, 1980 ihtilalinde, akıl hastanesinde geçen hüzünlü bir hikâye… Akıl sağlığı yerinde olmayan, Yusuf ile Menekşe’nin birbirine olan aşkını konu alan projede; ayrıca dönemin sistemini ve gerçeklerini hissederek tarihte hüzünlü bir yolculuğa çıkacaksınız. Film de aynı zamanda oldukça renkli karakterlere sahip hastaların da zaman zaman güldüren dünyalarına şahit olacaksınız. Aşk, intikam, vefa ve psikolojik travmalar çemberinde  yüzen, yarım kalmış insanların, gerçekçi bir anlatımla, kaleme alınmış etkileyici hikâyesi.