24.01.2017

T2 Trainspotting !f İstanbul’da

 

T2 Trainspotting, Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da

İş Bankası Maximum Kart ana partnerliğinde 5. kez düzenlenecek ve 16 Şubat’ta başlayacak !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kapanış filmi belli oldu. 90’ların kült filmi Trainspottingin devamı olan T2 Trainspotting, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek. Danny Boyle’un ilk filmdeki ekibi yeniden bir araya getirdiği film, Berlinale’den hemen sonra İstanbul’da olacak. !f İstanbul’un !f kült bölümünde ise Trainspotting, yenilenmiş kopyasıyla filmin ve romanın tutkunlarını bekliyor olacak.

Danny Boyle’un yönettiği, 90’ların kült filmi “Trainspotting”in devam filmi olan T2 Trainspotting, bizi kahramanımız Mark Renton ile birlikte Edinburgh’a, Spud, Sick Boy ve Begbie’nin 20 yıl sonraki yaşamlarına götürecek. Boyle’un bu kez Welsh’in devam romanından uyarladığı ve oyuncularını korumayı başaran filmde Ewan McGregor, Ewen Bremner, Jonny Lee Miller ve tabii ki Robert Carlyle başrolde.

Sinemaseverler ayrıca !f kült bölümünde serinin ilk filmini de izleyebilecekler. Danny Boyle’un 1996’da Irvine Welsh’in aynı adlı efsanevi romanından uyarladığı ve kaybedenler, yalancılar, psikopatlar ve bağımlıların dünyasına o güne dek görmediğimiz etkileyicilikte bir bakış getiren Trainspotting, modern sinemanın da başyapıtlarından sayılıyor. Diyalogları, saf İngiliz sosyal gerçekçiliği ve kendine has mizahıyla parıldamaya devam eden ve ardından gelen taklitçilerine rağmen özgünlüğünü hala korumayı başaran film, yenilenmiş kopyasıyla Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösterilecek.

Ayrıntılı bilgi için www.ifistanbul.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.