03.06.2017

Tara Wood Belgeselinin Yeni Öznesi: “Tarantino”

Yönetmenliğini Tara Wood’un üstleneceği “21 Years: Quentin Tarantino” belgeselinin üretim süreci başladı.

Belgesel film, Tarantino’nun hayatının ilk yirmi bir yılına odaklanacak ve Tarantino’nun sıkça kapısını çaldığı Samuel L. Jackson, John Travolta, Christoph Waltz, Lucy Liu, Zoë Bell, Jennifer Jason Leigh, Jamie Foxx, Eli Roth, Robert Forster, Diane Kruger, Michael Madsen ve Kerry Washington gibi isimlerle görüşmelerden oluşacak.

Wood geçtiğimiz senelerde ise Michael Dunaway ile birlikte “21 Years: Richard Linklater” isimli bir başka belgeselde yönetmen koltuğundaydı. Neticede her iki filmde konu edindiği isimlerin ilk yirmi bir yılını öyküsüne yerleştiriyor.

Tarantino’nun ilk filmi 1992’de “Reservoir Dogs”, onu takip eden “Pulp Fiction”, “Jackie Brown”, iki “Kill Bill” filmi, “Death Proof”, “Inglourious Basterds”, “Django Unchained” ve gelecek film “The Hateful Eight”.

Quentin, zamanımızın en devrimci, özel yönetmenlerinden biri” diyor Wood. “Onun hikâye bulma konusunda sıkıntı yaşamadığını biliyor çalıştığı insanlar. Hem kişisel olarak, hem de profesyonel anlamda aydınlatıcı bir süreç oldu”.

Projenin yapımcı koltuğunda ise Wood’a Jake Zortman eşlik edecek. Bu arada filmin American Film Market satışı da başladı.

Kaynak: variety