25.09.2017

Tarantino ‘Star Trek’ Yönetme Fikrine Açık

Tarantino ‘Star Trek’ Yönetme Fikrine Açık

2015’te Nerdist ile yaptığı bir podcast konuşmasında Quentin Tarantino, Star Trek’in televizyon serisinden bahsetmişti. Bölümlerin isimlerinin çoğunu ezbere bilen Tarantino, birkaç bölümün özellikle film şeklinde çekilebileceğinin altını çizmişti.

“Bölümlerin bazıları mükemmel ve onları kısıtlayan tek şey 60’lardaki bütçesi ve sekiz günlük çekim zamanı. Buna rağmen çok iyi iş çıkarmışlar. Birkaç güzel bölümü aralarından seçip, kolayca 90 dakikalık bir filme dönüştürebilirsiniz. Sonucunda da mükemmel bir iş çıkar.” şeklinde konuşan Tarantino, özellikle ‘City On The Edge of Forever’, ‘Yesterday’s Enterpise’ gibi bölümlerin isimlerini verdi.

İki yıl önce gerçekleşen bu röportaj tekrardan gündeme geldi ve iki film sonra emekliliğini ilan etmeyi planlayan Tarantino’ya TMZ muhabirleri “Star Trek” filmi çekmeyi isteyip istemediğini sordu. Yönetmen sadece “Bu konu, toplantıda konuşmaya değerdi.” şeklinde cevap verdi. Tarantino’nun Charles Manson cinayetlerini anlatacak bir sonraki filmi bile çekilmeye başlamamışken bir de “Star Trek” filmi beklemek şu an için zor gözüküyor. Paramount ise seri filmi çekmeyen birine seri filmi vermekle hata eder fakat yeni başlayan “Star Trek” dizisi için Tarantino bir bölüm yazıp yönetseydi güzel olmaz mıydı?