13.07.2017

Tarantino’nun Sıradaki Filmi Manson Cinayetleri Hakkında

Tarantino’nun Sıradaki Filmi Manson Cinayetleri Hakkında

Quentin Tarantino, The Hateful Eight’i yayınlamadan hemen önce kariyerini bitirmeden yapma ihtimali olduğu filmlerin bir listesini yayınlamıştı. Sadece iki tane daha film yapacağını söyleyen yönetmen, ki fikrini değiştirmesine karşı açık kapı bırakmıştı, 30’ların gangster filmlerinden tutun Elmore Leonard’ın Forty Lashes Less One’ın kısa dizisine kadar her şeyden konuştu. Dürüst olmak gerekirse bugüne kadar ihtimal verdiği bütün filmleri akılda tutmak biraz zor, ama bu kesinlikle onlardan biri değildi.

THR’nin haberine göre Tarantino, Manson katilleri üzerine bir film yapmayı planlıyor. Brad Pitt ve Jennifer Lawrence başroller için favori isimler ve ikisinin de Tarantino ile bir geçmişi var. Pitt herkesin bildiği gibi Inglourious Basterds’da oynamıştı, Lawrence’ın da Dasiy Domergue karakteriyle The Hateful Eight’e katılacağı konuşulmuştu. Manson filminin senaryosu henüz ortaya çıkmadı, ama eğer merak ediyorsanız hikaye yönetmen Roman Polanski’nin deli adam ve yoldaşlarının ellerinde acımasızca öldürülen karısı Sharon Tate’in hikayesini de içerecek. Deadline’ın dediğine göre Samuel L. Jackson’ın bir karakter için göze kestirilmesinin yanında, Margot Robbie ise Tate rolünü oynayabilir.

Tarantino’nun bu ortamda oynamasını görmek ilginç olacak çünkü bu onun dümende olduğu bir alan, 60’ların bütün filmlerini, müziklerini baştan aşağı seven başka bir yönetmen daha yok. Bunun yanında, ilk filmi de gerçek olaylara dayandığı için, yaygınca bilinen bir şeyi kendi tarzıyla nasıl harmanlayacağını görmek ilginç olacak.

Film için daha çok zaman var, fakat projenin 2018 yazına kadar çekime başlamayacak olmasıyla birlikte stüdyonun sonbahara kadar filmi ele alacak fırsatı olması beklenmiyor. Ama eminiz ki bu film hakkında duyacağımız son haber olmayacak.

Haber: İrem Yurtsever