01.03.2018

Tarantino’nun Yeni Filmine Yıldız Yağmuru

Haber: Su KAPKIN

Quentin Tarantino’nun Yeni Filminin Adı  Once Upon a Time in Hollywood Olacak

Kadronun kesinleşen isimleri Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt

Film Sony tarafından 9 Ağustos 2019’da — Sharon Tate’in de kurbanı olduğu Manson cinayetlerinin 50. yılında yayınlanacak.

Sony tarafından doğrulanan habere göre Quentin Tarantino’nun yeni filminin adı “Once Upon a Time in Hollywood” olacak. Filmde Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in rol alacağı söylentileri de kesinleşti. Hollywood’un en büyük yıldızlarından ikisini kadrosuna alan filmin adında ise Tarantino’nun idolü Sergio Leone’ye bir atıfta bulunulmuş. Stüdyo 100 milyon dolar bütçeli film için tüm hızıyla işe koyuldu. Çekimlerin Haziran’da başlaması bekleniyor.

Tarantino’ya göre film Los Angeles’da Hollywood hippi akımının zirve yaptığı 1969 yılında geçen bir hikaye. Eski bir western dizi yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve uzun vadeli dublörü Cliff Booth (Brad Pitt) hikayenin iki ana karakteri. İkisi de Hollywood’da tutunmaya çalışıyorlar. Ama Rick’in ünlü bir komşusu var: Sharon Tate…

Tarantino sözlerine şöyle devam etti: “Bu senaryo üzerinde 5 yıldır çalışıyorum. Hayatım boyunca Los Angeles’ta yaşadığım ve 1969’da yedi yaşındayken de burada olduğum için LA ve Hollywood’un artık tarih olan bu hikayesini anlatacağım için çok heyecanlıyım. DiCaprio ve Pitt ile çalışacağım için ise daha mutlu olamazdım.”

Filmin kar edebilmek için Dünya çapında en az 300 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmesi gerekecek. Tarantino’nun önceki filmlerinden “Django Unchained” ve “Inglourious Basterds” bu eşiği geçmişti.

Pitt “Inglourious Basterds”da (321 milyon dolar hasılat) Oscar ödüllü Christopher Waltz ile, DiCaprio ise hem Waltz hem Tarantino’ya ikinci Oscarlarını kazandıran “Django Unchained”de (425 milyon dolar hasılat) rol almıştı. DiCaprio 2015 yılında “The Revenant” (532 milyon dolar hasılat) ile en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazandı.

Kaynak: indiewire