21.09.2020

Televizyon Dünyasının En Önemli Ödülü Olan Emmy’ler Dağıtıldı

72. Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl online olarak düzenlenen törenin sunuculuğunu Jimmy Kimmel üstlendi. Drama alanında geceye damgasını vuran dizi Succession oldu. Schitt’s Creek ise aday olduğu tüm dallarda kazanan isim olarak komedi dalında üstün bir başarıya imza attı.

Adaylar ve kazananlar şöyle sıralandı:

En İyi Dizi – Drama

“Better Call Saul” (AMC)
“The Crown” (Netflix)
“The Handmaid’s Tale” (Hulu)
“Killing Eve” (BBC America/AMC)
“The Mandalorian” (Disney Plus)
“Ozark” (Netflix)
“Stranger Things” (Netflix)
Kazanan: “Succession” (HBO)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Drama

Laura Dern (“Big Little Lies”)
Meryl Streep (“Big Little Lies”)
Helena Bonham Carter (“The Crown”)
Samira Wiley (“The Handmaid’s Tale”)
Fiona Shaw (“Killing Eve”)
Kazanan: Julia Garner (“Ozark”)
Sarah Snook (“Succession”)
Thandie Newton (“Westworld”)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Drama

Giancarlo Esposito (“Better Call Saul”)
Bradley Whitford (“The Handmaid’s Tale”)
Kazanan:Billy Crudup (“The Morning Show”)
Mark Duplass (“The Morning Show”)
Nicholas Braun (“Succession”)
Kieran Culkin (“Succession”)
Matthew Macfadyen (“Succession”)
Jeffrey Wright (“Westworld”)


Yönetmen – Drama (Bölüm)

“The Crown,” “Aberfan” (Netflix)
Benjamin Caron

“The Crown,” “Cri de Coeur” (Netflix)
Jessica Hobbs

“Homeland,” “Prisoners of War” (Showtime)
Lesli Linka Glatter

“The Morning Show,” “The Interview” (Apple TV Plus)
Mimi Leder

“Ozark,” “Fire Pink” (Netflix)
Alik Sakharov

“Ozark,” “Su Casa Es Mi Casa” (Netflix)
Ben Semanoff

Kazanan: Andrij Parekh "Succession," "Hunting" (HBO)

“Succession,” “This Is Not for Tears” (HBO)
Mark Mylod


Senaryo – Drama

“Better Call Saul,” “Bad Choice Road” (AMC)
Thomas Schnauz

“Better Call Saul,” “Bagman” (AMC)
Gordon Smith

“The Crown,” “Aberfan” (Netflix)
Peter Morgan

“Ozark,” “All In” (Netflix)
Chris Mundy

“Ozark,” “Boss Fight” (Netflix)
John Shiban

“Ozark,” “Fire Pink” (Netflix)
Miki Johnson

Kazanan: Jesse Armstrong "Succession," "This Is Not for Tears" (HBO)


En İyi Kadın Oyuncu – Drama

Jennifer Aniston (“The Morning Show”)
Olivia Colman (“The Crown”)
Jodie Comer (“Killing Eve”)
Laura Linney (“Ozark”)
Sandra Oh (“Killing Eve”)
Kazanan: Zendaya (“Euphoria”)


En İyi Erkek Oyuncu – Drama

Jason Bateman (“Ozark”)
Sterling K. Brown (“This Is Us”)
Steve Carell (“The Morning Show”)
Brian Cox (“Succession”)
Billy Porter (“Pose”)
Kazanan: Jeremy Strong (“Succession”)


Yarışma Programı

“The Masked Singer” (Fox)
“Nailed It!” (Netflix)
Kazanan: "RuPaul’s Drag Race" (VH1)
“Top Chef” (Bravo)
“The Voice” (NBC)


Mini Seri

“Little Fires Everywhere” (Hulu)
“Mrs. America” (Hulu)
“Unbelievable” (Netflix)
“Unorthodox” (Netflix)
Kazanan: “Watchmen” (HBO)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Mini Seri veya Televizyon Filmi

Holland Taylor (“Hollywood”)
Kazanan: Uzo Aduba (“Mrs. America”)
Margo Martindale (“Mrs. America”)
Tracey Ullman (“Mrs. America”)
Toni Collette (“Unbelievable”)
Jean Smart (“Watchmen”)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Mini Seri veya Televizyon Filmi

Dylan McDermott (“Hollywood”)
Jim Parsons (“Hollywood”)
Tituss Burgess (“Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend”)
Kazanan: Yahya Abdul-Mateen II (“Watchmen”)
Jovan Adepo (“Watchmen”)
Louis Gossett Jr. (“Watchmen”)


Yönetmen – Mini Seri veya Televizyon Filmi

“Little Fires Everywhere,” “Find a Way” (Hulu)
Lynn Shelton

“Normal People,” “Episode 5” (Hulu)
Lenny Abrahamson

Kazanan: Maria Schrader "Unorthodox" (Netflix)

“Watchmen,” “It’s Summer and We’re Running Out of Ice” (HBO)
Nicole Kassell

“Watchmen,” “Little Fear of Lightning” (HBO)
Steph Green

“Watchmen,” “This Extraordinary Being” (HBO)
Stephen Williams


Senaryo – Mini Seri

“Mrs. America,” “Shirley” (FX Networks)
Tanya Barfield

“Normal People,” “Episode 3” (Hulu)
Sally Rooney and Alice Birch

“Unbelievable,” “Episode 1” (Netflix)
Susannah Grant, Michael Chabon and Ayelet Waldman

“Unorthodox,” “Part 1” (Netflix)
Anna Winger

Kazanan: Damon Lindelof ve Cord Jefferson "Watchmen," "This Extraordinary Being" (HBO)


En İyi Erkek Oyuncu – Mini Seri veya Televizyon Filmi

Jeremy Irons (“Watchmen”)
Hugh Jackman (“Bad Education”)
Paul Mescal (“Normal People”)
Jeremy Pope (“Hollywood”)
Kazanan: Mark Ruffalo (“I Know This Much Is True”)


En İyi Kadın Oyuncu – Mini Seri veya Televizyon Filmi

Cate Blanchett (“Mrs. America”)
Shira Haas (“Unorthodox”)
Kazanan: Regina King (“Watchmen”)
Octavia Spencer (“Self Made”)
Kerry Washington (“Little Fires Everywhere”)


Talk Show

“Daily Show With Trevor Noah” (Comedy Central)
“Full Frontal With Samantha Bee” (TBS)
“Jimmy Kimmel Live” (ABC)
Kazanan: “Last Week Tonight With John Oliver” (HBO)
“Late Show With Stephen Colbert” (CBS)


En İyi Dizi – Komedi

“Curb Your Enthusiasm” (HBO)
“Dead to Me” (Netflix)
“The Good Place” (NBC)
“Insecure” (HBO)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)
Kazanan: “Schitt’s Creek” (Pop TV)
“What We Do in the Shadows” (FX)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Komedi

Betty Gilpin (“GLOW”)
D’Arcy Carden (“The Good Place”)
Yvonne Orji (“Insecure”)
Alex Borstein (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Marin Hinkle (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Kate McKinnon (“Saturday Night Live”)
Cecily Strong (“Saturday Night Live”)
Kazanan: Annie Murphy (“Schitt’s Creek”)


En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu – Komedi

Andre Braugher (“Brooklyn Nine-Nine”)
William Jackson Harper (“The Good Place”)
Alan Arkin (“The Kominsky Method”)
Sterling K. Brown (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Tony Shalhoub (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Mahershala Ali (“Ramy”)
Kenan Thompson (“Saturday Night Live”)
Kazanan: Dan Levy (“Schitt’s Creek”)


Yönetmen

“The Great,” “The Great” [Pilot] (Hulu)
Matt Shakman

“The Marvelous Mrs. Maisel,” “It’s Comedy or Cabbage” (Prime Video)
Amy Sherman-Palladino

“The Marvelous Mrs. Maisel,” “Marvelous Radio” (Prime Video)
Daniel Palladino

“Modern Family,” “Finale Part 2” (ABC)
Gail Mancuso

“Ramy,” “Miakhalifa.mov” (Hulu)
Ramy Youssef

Kazanan:Andrew Cividino ve Daniel Levy "Schitt’s Creek," "Happy Ending" (Pop TV) 

“Will & Grace,” “We Love Lucy” (NBC)
James Burrows


Senaryo

“The Good Place,” “Whenever You’re Ready” (NBC)
Michael Schur

“The Great,” “The Great” (Hulu)
Tony McNamara

Kazanan: Daniel Levy "Schitt’s Creek," "Happy Ending" (Pop TV)

“Schitt’s Creek,” “The Presidential Suite” (Pop TV)
David West Read

“What We Do in the Shadows,” “Collaboration” (FX Networks)
Sam Johnson and Chris Marcil

“What We Do in the Shadows,” “Ghosts” (FX Networks)
Paul Simms

“What We Do in the Shadows,” “On the Run” (FX Networks)
Stefani Robinson


En İyi Erkek Oyuncu – Komedi

Anthony Anderson (“Black-ish”)
Don Cheadle (“Black Monday”)
Ted Danson (“The Good Place”)
Michael Douglas (“The Kominsky Method”)
Kazanan: Eugene Levy (“Schitt’s Creek”)
Ramy Youssef (“Ramy”)


En İyi Kadın Oyuncu – Komedi

Christina Applegate (“Dead to Me”)
Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Linda Cardellini (“Dead to Me”)
Kazanan: Catherine O’Hara (“Schitt’s Creek”)
Issa Rae (“Insecure”)
Tracee Ellis Ross (“Black-ish”)

Kaynak: variety