23.11.2017

Terminator’ün Senaristi Billy Ray Oldu

Hepimiz ‘The Terminator’ serisinin derin bir sessizliğe gömüldüğünü düşünüyorken, James Cameron yeni bir üçlemeyle beklenmedik geri dönüşünü açıkladı

Son iki film olan “Terminator: Salvation” ve “Terminator: Genisys“, tam anlamıyla bir hayal kırıklığıydı. Bu iki fiyaskodan sonra, hayranların tekrardan gönlünü almanın tek yolu James Cameron, Arnold Schwarzenegger ve Linda Hamilton’ın tekrardan geri dönmeye karar vermesiyle olurdu. Ancak bu da çok düşük bir ihtimal gibi duruyor, değil mi? Fakat bu olay gerçekleşti. Hamilton, Arnie ve Cameron yapımcı olarak T6 için geri dönüyorlar ve Deadpool’dan bildiğimiz Tim Miller yönetmen koltuğunda olacak. Daha da fazlası, bir sonraki film ‘zaman çizelgesinin tüm kurallarından uzaklaşacak.’

Eksik olan tek şey bir senarist. Sıradaki adım da rofesyonel bir kelime ustasıyla Cameron’un yaratıcı planını uygulamak. Ve görünüşe göre o isim Billy Ray. Hatırlayacağınız üzere Ray, oldukça az değer gören Shattered Glass filmini yazıp yönetmişti ki bu filmde Hayden Christensen kariyerinin en iyi performansını sergilemişti. Ray bunların dışında Breach filmini yönetmiş ve Flightplan, The Hunger Games ve Captain Phillips gibi filmlerin senaryolarını yazmıştı.

Cameron ilk iki filmi yazdı, ancak ilk filmleri klasik yapan fikirlerinin ötesinde düşünceleri var. Kendisi çok iyi bir senaryo yazarı değil, bu yüzden büyük beklentiler yaratan Terminator filminin başında övgü sahibi bir senaryo yazarının olması harika.

Yeniden tekrarlanan ‘Terminator’ serisi, 26 Temmuz 2019’da vizyona girecek ve çekimlerin önümüzdeki yıl başlaması bekleniyor.

 

Haber: Berke Sarıkaya