10.01.2018

Yolcu (The Commuter)

Unknown, Non-Stop ve Run All Night’ın dünya çapındaki başarısının ardından, Liam Neeson ve yönetmen Jaume Collet-Serra, Yolcu (The Commuter) ile dördüncü kez yeniden bir araya gelip, bir tren felaketini önlemek için muhteşem bir aksiyonu bizlerle buluşturdular. Filmin başrollerinde aksiyonun vazgeçilmez ismi Liam Neeson ve The Conjuring ve Orphan filmleriyle tanıdığımız Vera Farmiga rol alıyor.

Yolcu (The Commuter), 12 Ocak 2018’de sinemalarda!

Eşi ve oğluyla New York’ta yaşayan ve bir sigorta şirketinde müdür olan Michael MacCauley’nin her gün işten eve evden işe rutin bir hayatı vardır. Oğlu koleje gitmek üzeredir. Tam bu sırada Michael işten çıkarılır ve hayatları tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende gizemli bir kadın tarafından son durağa gelmeden o trene ait olmayan birinin kimliğini ortaya çıkarmak zorunda bırakılır. Bir komplonun içine düştüğünü fark eden Michael, kendisini ve diğer yolcuların hayatını kurtarmak için zamana karşı bir mücadele etmek zorundadır.

Çekimleri on hafta süren film, neredeyse tamamen hareketli bir trende gerçekleşti. Yönetmen Jaume Collet-Serra genel olarak toplu taşıma araçları ile ilgili çekimler konusunda çok bilgili birisi. Uçakta çekilmiş filmi Non-Stop, Almanya metroda çekilmiş olan Unknown ve Amerika demiryollarında çekilmiş filmi Run all Night bu deneyimini kanıtlayan filmleri arasında yer alıyor.