05.05.2021

The Crown Yıldızı Claire Foy Marlow İsimli Dizide Başrolde

Birleşik Krallık hükümeti, The Crown dizisinin gerçek zannedilmesinden endişeli | Independent TürkçeThe Crown’daki II. Elizabeth rolüyle uluslararası ün kazanan Claire Foy, BritBox’ın İngiliz gerilim dizisi Marlow’da başrolü oynayacak

Foy, 15 yıl önce bir yangın fırtınasında babasını kaybettiği Edgelands’e geri dönen, cevaplar ve intikam peşinde koşan Evie Wyatt’ı canlandıracak.

Altın Küre ve Primetime Emmy kazandığı Netflix dizisi The Crown’un (2016-2017) ilk iki sezonunda genç II. Elizabeth’i canlandırdığı performansı ile uluslararası bir ün kazanan Clarie Foy yeni proje hazırlıklarına başladı. Marlow isimli yeni dizi BAFTA ödüllü senarist Tony Grisoni (Southcliffe) ve Simon Maxwell (Deep State) tarafından yaratıldı. Baş yapımcılığını Clarie Foy üstleniyor. 8 bölüm sürecek gerilim dizisi Marlow, Thames Halici’nin huzursuz ve silinmez manzarasının ortasında birbiriyle savaşan iki aileyi merkezine alıyor.

Dizi bu sonbahar aylarında prodüksiyona başlayacak ve 2022’de BritBox adlı dijital platformda gösterilecek. İngiliz gerilim filmi, yerel mit ve efsanelerin yanı sıra “kadim intikam ve kader masallarından” yararlanmaktadır.

Clarie Foy yaptığı açıklamalarda, bu ilgi çekici dizinin kadrosunda yer aldığı için çok mutlu olduğunu belirtirken, oynadığı büyüleyici, karmaşık ve aldatıcı karakter Evie Wyatt’ın yerine geçmek için sabırsızlandığını belirtti.

Kaynak: Deadline