18.04.2019

Lanetli Gözyaşları (The Curse of La Llorona)

Michael Chaves’in yönettiği Lanetli Gözyaşları (The Curse of La Llorona) filminin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini, Raymond Cruz, Marisol Ramirez ile Sean Patrick Thomas  yer alıyor.

Lanetli Gözyaşları, 19 Nisan 2019’da vizyonda!

La Llorona. Ağlayan Kadın. Cennet ve Cehennem arasında mahsur kalmış, kendisinin yol açtığı korkunç bir kadere mahkûm, dehşet verici bir hayalet. Adını zikretmek bile nesillerdir tüm dünyada korku uyandırıyor.

Hayattayken, bir kıskançlık krizi sonucu çocuklarını suda boğmuş ve ardından, acı içinde ağlarken, kendini nehrin azgın sularına atmış. Artık gözyaşları ebedi. Ölümcüller ve geceleyin ölüm çağrısını duyanlar lanetleniyor. La Llorona karanlıkta geziyor ve kendininkilerin yerine koymak için çocukları avlıyor. Aradan geçen yüzyıllarda bu arzusu daha çok arttı… Yöntemleri de daha korkunç bir hal aldı.

1970’lerin Los Angeles’ında, La Llorona gecelerin ve çocukların peşinde. Çocuklarını tehlikeye attığından şüphelenilen sorunlu bir anneye dair tüyler ürpertici bu uyarıyı görmezden gelen bir sosyal hizmet görevlisi ve küçük yaştaki çocukları çok geçmeden kendilerini bu korkutucu doğaüstü dünyada buluyor. Korkunun ve inancın birbiriyle çakıştığı noktada, La Llorona’nın ölümcül öfkesinden kurtulmak için tek umutları kuruntulu bir rahip ve şeytanları uzak tutmak için uğraştığı mistisizm olabilir.

Onun tüyler ürpertici feryadına dikkat edin. Sizi de karanlığa sürüklemek için elinden geleni yapacak. Çünkü onun acısı asla dinmeyecek. Ruhuna asla merhamet edilmeyecek. Ve La Llorona’nın lanetinden kaçış yok. 19 Nisan 2019’da bu ebedi İspanyol efsanesi, New Line Cinema’dan çıkan Lanetli Gözyaşları’nda korkunç bir şekilde vücut bulacak.