03.06.2017

“The Death and Life of John F. Donovan”a Eklenen Yeni İsim: Jessica Chastain

Dolan’ın hali hazırda beklenen ve çekimlerinin artık bittiği yönünde haberlerin gelmeye devam ettiği son filmi “The Death and Life of John F. Donovan”da Jessica Chastain’de önümüzdeki bahar boy gösterecek.

Tam bir yıldızlar geçidi olacağı yönünde kanaat getirdiğimiz “The Death and Life of John F. Donovan”ın Léa Seydoux, Marion Cotillard ve Vincent Cassel gibi isimleri konuk edeceği öyküsünde Jessica Chastain’in ise Dolan’ın ilk İngilizce filminde başrolde olacağı hali hazırda yakalanan heyecanı daha başka bir noktaya taşıyor.

Tek iş ile değil pek çok iş ile karşımıza çıkan genç yönetmen, dergilerin yahut markaların kapaklarını süsleyen, sadece kendi filmlerinde değil aynı zamanda yan roller ile de pek çok yapımda bilindiği üzere rol alıyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yayınlanan İngiliz yıldız Adele’in son video klibi “Hello”nunda kamera arkasında yer alarak, kadrajın eriştiği hemen hemen her niş alana da ismini yazdırmış oldu. Biz ise önümüzdeki baharı büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Entertainment One, Seville International, Les Films Séville, Lyla Films ve Sons of Manual gibi kaynakların bugün yaptıkları açıklamaya göre Jessica Chastain ve Kit Harington 2016’ya randevu alan filmin yeni bombaları arasında. Ayrıca filmin kadrosunda yer alması kesinleşen Susan Sarandon ve Kathy Bates gibi isimler ise nispeten daha genç olan bu oyuncuların arasında yer alacak daha deneyimli isimler arasında. Yönetmenin Hollywood ile olan dertlerini öyküsünde sunacağını genel olarak bildiğimiz filmde Dolan, Hollywood’un şöhret basamaklarından ziyade, odak noktası olarak aldığı kaldırımın son on yılda ki kimlik ve çeşitlilik kulvarı üzerinde duracak.

Bu uzun zamandır üzerinden durduğum bir hikâyeydi; ancak önce ‘I Killed My Mother’ı anlattım. Her zaman filmler arası geçişim belirsiz oldu. Herkes bir sonraki filmi duyduğunda şaşırıyor. Ancak bu bir iş üzerine gelişen film olma özelliğinde değil. Bir adam hakkında film yapmaya çalışıyorum; hayalini yaşamaya çalışan ve bir anda kendini bu hayalin ötesinde bir gerçeklik içinde bulan bir çocuğun hikâyesi. Yazılan aktörler ve mektupların adandığı o çocuk benim. Aslında halada öyle gibi görünüyor. Ve bu hikâye çocukluğumun idolleri ile birlikte bana bir hediye. Bazıları öldü, bazıları hiçbir iz bırakmadan kayboldu. Bu uymamıştı çünkü” diyor Dolan bir söyleşisinde.

Bu filmi yapamayacağımı düşünerek şüpheli anlar yaşadım” diye ekliyor yönetmen. “Ama derinden bağlantılı ve ne olursa olsun hayatımın son yıllarında yaşanan çok önemli bir bölümüne tanıklık etti; çelişkiler, eşitsizlikler ve bu film ile farkına vardığım fobiler gibi”.

Biz ise en başta belirttiğimiz gibi önümüzdeki baharı, şimdilik sadece afişine bakarak dindirdiğimiz o büyük heyecanımız ile bekliyoruz.

dolan-poster

poster

Kaynak: indiewire