30.05.2017

“The Exorcist Gibi Korkunç Bir Film Yapmak İsterdim!”

Quentin Tarantino geçtiğimiz günlerde The Exorcist’i göstererek, böyle bir film yapmak istediğini dile getirdi.

İki film daha çektikten sonra emekliliğe ayrılacağını belirten Tarantino’nun sonraki filmleri ise bir gangster ve korku filmi olacak. Onuncu filmle birlikte hep duracağını söyleyen yönetmenin yeni ve hali hazırdaki son filmi “The Hateful Eight” filmografisinde sekizinci film. Time Out’a konuşan yönetmenin emekliliğe ayrılacağı ise beklenen bir durum.

…Genelde bir filmi yapmak üç yıl sürer. Dediğiniz gibi on yıl gibi bir süre var önümde ve ben sonsuza dek film yapan bir adam olmak istemiyorum. Yani bunun bir sonu olmalı” diyor Tarantino.

Son iki filminin nasıl olacağı ile ilgili soru işaretleri sürerken neredeyse her tarza yaslanan yönetmen hakkında konuşanların genel kanısı ise Pulp Fiction ve Reservoir Dogs gibi iki filme imza atmış bir yönetmenin her defasında nasıl bir filmle geleceği sorusu.

Bir tür İkinci Dünya Savaşı filmi (Inglourious Basterds) ya da dövüş sanatları filmi (Kill Bill) yapmak zorunda kaldım ama bu bir tür yakıcı arzu; yazmakla ilgili ve aynı yerde hiç kalmadı” diye ekliyor yönetmen. “Belki John Dillinger’den bir parça, 1930’ların gangster filmi gibi bir şey olabilir. Aynı zamanda çağdaş bir şeyler yapmanın da peşindeyim; arabaya binen bir karakter ve havalı bir sürüş için açtığı radyosu. Ve eğer dünya kadar büyük bir zamanım olsaydı, oldukça korkunç bir film yapardım, The Exorcist gibi”.

Haber: Zekican Sarısoy
Kaynak: nme.com