16.05.2018

The Grey / İzlemek İçin 3 Neden

Bu haftasonu the Grey/Gri Kurt (2011) seyretmek için 3 nedenim

Yalancı bahar havalarını yaşadığımız bugünler, bize uzaktan göz kırpan deli kışa psikolojik olarak hazırlamak ve hava ne kadar soğuk olursa olsun halimize şükredebilmek için; -40°C derecede ve vahşi kurtlar içinde çekilmiş buzzz gibi bir film seyretmek ister misiniz?.. Diğer üç nedenime gelirsek…

Liam Neeson.. Aynı tip 100 aksiyon filmi art arda gelse de; karizması ve sesi ile bizi hala ekrana çivileyebilir.. Ayrıca bu role hazırlık için; kurutulmuş kurt eti yediği bile söylenir sevgili aktörümüzün!..

Liam Neeson.. Aynı tip yüz aksiyon filmi art arda gelse de karizması ve sesi ile bizi hâlâ ekrana çivileyebilir.. Ayrıca bu role hazırlık için; kurutulmuş kurt eti yediği bile söylenir sevgili aktörümüzün!..

En az Liam Neeson kadar karizma sahibi siyah Alfa Kurt ve liderliğindeki kurt sürüsü.... Gerçi pek çok vahşi hayat koruma örgütü, bu filmin kurtları çok vahşi ve doğuştan katil canlılar gibi gösterdiğini söyleyip filmi protesto ettiyse de; aslında vahşi doğa karşısında insanın ne kadar zayıf ve çaresiz kalabildiğini görürsünüz film boyu ve -itiraf etmem gerekirse- kurtların tarafını bile tutarsınız bazı sahnelerde..

En az Liam Neeson kadar karizma sahibi siyah Alfa Kurt ve liderliğindeki kurt sürüsü…. Gerçi pek çok vahşi hayat koruma örgütü, bu filmin kurtları çok vahşi ve doğuştan katil canlılar gibi gösterdiğini söyleyip filmi protesto ettiyse de aslında vahşi doğa karşısında insanın ne kadar zayıf ve çaresiz kalabildiğini görürsünüz film boyu ve -itiraf etmem gerekirse- kurtların tarafını bile tutarsınız bazı sahnelerde.

2013 yılında kaybettiğimiz ünlü film eleştirmeni Roger Ebert; uzun kariyeri süresince ilk defa bir filmin gösteriminden sonra, kendi üzerinde yarattığı etki yüzünden, ikinci filmin gösterimini yarıda kesip sinema salonundan kaçıp gittiğini itiraf etmiştir.. Kendi sözleri ile: “Gri Kurt’un yarattığı hissiyat içinde ikinci bir film seyretmek, o yeni filme haksızlık olacaktı.”

2013 yılında kaybettiğimiz ünlü film eleştirmeni Roger Ebert; uzun kariyeri süresince ilk defa bir filmin gösteriminden sonra, kendi üzerinde yarattığı etki yüzünden, ikinci filmin gösterimini yarıda kesip sinema salonundan kaçıp gittiğini itiraf etmiştir. Kendi sözleri ile: “Gri Kurt’un yarattığı hissiyat içinde ikinci bir film seyretmek, o yeni filme haksızlık olacaktı.”

İyi kurtlar, iyi seyirler…