03.06.2017

The Incredibles 2 Detayları

Michael Giacchino, Brad Bird’ün “The Incredibles 2” filmi için geri dönüyor.

Brad Bird’ün 2004’teki “The Incredibles”dan beri çektiği her filminin müziklerini yapan kişinin Michael Giacchino olduğu düşünürsek bu haber tamamen sürpriz değil, ancak “The Incredibles 2”nun müziklerini de Michael Giacchino’nun yapacağı resmi olarak açıklandı.

Bu yılın başlarında ComingSoon.net’ile yaptığı röportajda Bird’e karakterlere karşı bakış açısında değişme olup olmadığı sorulduğunda “Bu filmi hemencecik yapabileceğimi sanmıyordum.” diyerek cevap vermişti. Sözlerine, “Ne de isterim. Ben her zaman bir şeyleri birbirlerinden ayırmak isterim. Bazı yönetmenler bir filmi yaptıktan sonra yapacakları ilk iş hemen o filme bir devam filmi çekmek oluyor. Eğer Lord of the Rings çekmiyorsak, bizi hep bu şekilde yapıp yapmadığımız endişelendirir. Ben her zaman bir süre başka bir işle uğraşıp sonra diğerlerine geri döneceğim. Tekrar bu oyun setiyle oynamak için sabırsızlanıyorum.” diyerek devam etmişti.

Bu süre zarfında Bird “The Incredibles 2”nun detaylarıyla ilgili kimseye hiçbir şey söylemezken, senaryoyla ilgili bazı ipuçları vermişti.

Bird, “İlk filmde olmasını istediğim bir sürü şey vardı. Ama uymadılar. Bazı şeyleri uygulamak, bazılarını da dışarıda bırakmak zorunda kalırsın. ‘Tamam bu harika, ama senaryoya daha fazla uyan diğer iki şeyi kullanmak için bundan vazgeçmek zorundayım.’ dersin. Yani The Incredibles’tan elimde kalan bir sürü fikir var ama çok da mühim değil. Önem verdiğim küçük şeyler, küçük sahneler vardı. İlk filmle bağlantılı olan, daha kapsayıcı bir fikirle geri dönmek istiyorum. İşte bu biraz zaman alacak.” demişti.

“The Incredibles 2”nun 21 Haziran 2019’da vizyona girmesi bekleniyor.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: superherohype