03.06.2017

The Night Manager’dan Fragman

BBC kanalı dizi dünyasında heyecan yaratacak projelere imza atmaya devam ediyor.

House dizisinde yıllarca akıllarda kalacak bir karakteri ekrana taşıyan ve Emmy  ve Golden Globe kazananı Hugh Laurie, “The Night Manager” isimli yeni BBC dizisi ile televizyona dönecek!

BBC ve AMC ortaklığında çekilecek mini-dizi, 6 veya 8 bölümden oluşacak.

Başrolünü Tom Hiddleston ve Hugh Laurie’nin paylaşacağı “The Night Manager” aslında bir John le Carre kitabı uyarlaması.

Eski bir asker olan Jonathan Pine, bir otelin gece görevlisi olarak işe başlar. İşi sırasında tanıştığı Fransız-Arap kökenli Sophie isimli kadın, Jonathan’ı Richard Onslow Roper isimli İngiliz silah kaçakçısı ile tanıştırır. Sophie, eline geçen bazı dökümanları Pine’a emanet ettikten sonra öldürülür. Sophie’nin ölümünün ardında silah kaçakçısı Richard Onslow’un olduğundan emin olan Pine, bu gerçeği ortaya çıkarmak için İngiliz Haber Alma teşkilatı ile iş birliğine girecektir. O artık bir ajandır.

John le Carre, kitapları sık sık sinema ve televizyona uyarlanan bir yazar. Tailor Soldier Spy, A Perfect Spy, A Murder of Quality,  A Most Wanted Man, The Constant Gardener, The Spy Who Came in From the Cold gibi daha önce uyarlanan kitaplarına şimdi de “Night Manager” eklenecek.

The Night Manager, Tom Hiddleston için de, Amerikan televizyon dünyasındaki ilk büyük rolü olacak. The Thor ve Avengers filmlerinin yıldızı, daha önce İngiliz kara komedisi Suburban Shootoutda rol almıştı.

Fragman

Dizinin kısa tanıtım videosu:

Kaynak: The Hollywood Reporter