03.06.2017

The Revenant’dan Yeni Fragman ve Görseller

Alejandro Gonzalez Iñárritu‘nun merakla beklenen ve Birdman gibi bir başarıya imza atacağı düşünülen yeni filmi The Revenant‘dan nihayet yeni bir fragman geldi.

Alejandro G. Iñárritu kadar kadrosuyla da ilgi çeken The Revenant‘ın Leonardo DiCaprio‘ya bir Oscar adaylığı ve olası bir kazanma şansı getireceği uzun zamandır konuşuluyor. Listelerde DiCaprio ile Tom Hardy‘nin adının geçtiğini de belirtelim. Kim bilir, belki bu yıl Leonardo DiCaprio her yıl Oscar muhabbetlerinde kendine yer bulan şanssızlığını bu kez yenebilir.

Oyuncu kadrosu ve yönetmeniyle göz dolduran The Revenant’ın merakla beklenmesi için bir başka sebep de görüntü yönetimi. Emmanuel Lubezki şimdiden kendini efsane görüntü yönetmenleri listelerine yazdıran bir isim neticede. Bununla da bitmiyor The Revenant‘ın olumlu yönleri. Mesela prodüksiyon tasarımında da Jack Fisk var desek? Terrence Malick (The Thin Red Line, Knight of Cups), Paul Thomas Anderson (There Will Be Blood), David Lynch (Mullholand Drive) gibi isimlerle çalışan Jack Fisk, bakalım The Revenant’la nasıl bir başarıya imza atacak?

Yeni Fragman

Doğal ışıkta, gerçek mekânlarda, dondurucu soğukta yapılan çekimlerle Alejandro G. Iñárritu, kendi tarzından uzaklaşıyor, özellikle de son başarısı Birdman’den sonra. Beklenen filmi “The Revenant”ta yaşanan bütçe sorunları, bir yapımcının kaybedilmesi ve setteki güvenlik endişelerine karşın çekimlerle ilgili gecikmeler söz konusu dahi değil. Çekimlere ait görseller de gelmeye devem ediyor.

Film, bir ayının saldırısına uğrayan, takım üyelerinden birini ölüme terk eden ve hayattta kalma mücadelesi veren bir kâşif hakkında. Filme ait görsellerde bufalo kafataslarından oluşan bir tepe ve alevler başrolde. Her görselin nefes kesici ve merak uyandırıcı olduğunu da ekleyelim.

Leonardo DiCaprio

Kaynak: indiewire