05.01.2017

Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees)

Geniş kitleler tarafından beğenilen yönetmen Gus Van Sant’ın Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees) filmi, ilikleri sızlatacak türden yıkıcı, aynı zamanda kurtarıcı ve de sevginin iyileştirici gücü hakkında muhteşem bir hikaye…

The Sea of Trees 06 Ocak 2017’de vizyonda !

Arthur Brennan’ın yaşadığı büyük kayıp ve karısı Joan’a duyduğu derin sevgi ona hayatında yol gösterecektir. Arthur, yaşadığı bir trajedi sonucunda Japonya’nın Fuji Dağı eteklerinde İntihar Ormanı olarak bilinen, insanların yaşamı ve ölümü düşünmek için gittiği gizemli bir ormana gitmeye karar verir. Ormanın derinliklerine girer ve kendisinden önce pek çok kişinin geçtiği ve ağaçlarda bıraktığı izleri takip eder. Ölmek için kendine harika bir yer bulur. Artur bu sırada Takumi Nakamura (Ken Watanabe) ile karşılaşır. Takumi Nakamura ise ormanda kaybolmuş bir Japondur. Takumi’yi geride bırakamayan Arthur, tüm enerjisini Takumi’yi korumak ve kurtarmak için harcar. İki adam, Arthur’un karısına (Naomi Watts) olan sevgisini sayesinde hayatta kalma yolculuğuna başlarlar.

Good Will Hunting ve Milk filmleriyle Oscar Ödülünü kazananan Gus Van Sant yönetmen koltuğunda oturuyor. Oscar Ödüllü Mathew McConaughey (Dallas Buyers Club, Interstellar, Mud, The Wolf of Wall Street), Oscar adayı Ken Watanabe (Inception, Memoirs of a Geisha, The Last Samurai) ve iki kez Oscar’a aday olan Naomi Watts (The Impossible, Birdman, 21 Grams, St. Vincent, Mulholland Drive) filmin başrollerinde yer alıyor.