03.06.2017

The Shining’den İlham Alan Korku Oteli

Bir otelin dünyanın en korkutucu yerlerinden biri olarak bilinmeyi istenmemesini düşünebilirsiniz ancak, Estes Park, Colorado’daki Stanley Hotel, özellikle bunun için yatırım yapıyor.

The Shining‘den ilham alınarak kurulan Stanley Hotel, hiçbir zaman ürkütücü olmaktan kaçınmadı ve geçtiğimiz yıllar boyunca korku temalı Stanley Film Festivali’ne ev sahipliği yaptı. Bunu da seve seve yapmış olmalılar ki, Stanley Film Center ile yapacakları bir projeyi açıkladılar. Bu proje, “Dünyanın ilk korku temalı müzesi, film arşivi ve film yapım stüdyosu” olarak açıkladı.

Yatırımcıları arasında, George Romero, Elijah Wood ve Simon Pegg gibi isimlerin bulunduğu proje küçük bir hediye dükkanı olmaktan öteye geçeceğinin sinyallerini veriyor. Otelin, 500 koltuklu konferans salonu, 3.000 metrekarelik interaktif müze ve Colorado Film Okulu ismiyle çocuklara eğitim verecek bir okulu olması planlanıyor.

PR Newswire’a “Dünyaki diğer bütün hayranlarda birlikte, yıl boyunca bir araya gelip kutlama yapacağımız bir evin olması çok hoşuma giderdi.” diyen Wood sözlerine, “Korkunun bir sanat formu olarak kutlanması için Stanley Hotel’inden daha iyi bir ev sahibi yoktur. Otel özellikle bunun için inşa edildi.” diye devam etti.

Haber: Selin Özçelik

Kaynak: Rolling Stone