13.03.2018

Tolga Karaçelik Filmi Kelebekler’den Fragman

Kelebekler

Birbirini çok az tanıyan üç kardeşin, yıllardır haber almadıkları babalarının aramasıyla bir araya gelmelerini konu alan “Kelebekler”de; Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.

“Kelebekler” Sundance Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödülünü almıştı. Türkiye’de bu ödülü kazanan ilk yönetmen olarak sinema tarihine imzasını atan Tolga Karaçelik, ABD’de Türkiye saati ile sabaha karşı gerçekleşen ödül töreninde “Bu ödül, bu filmin 18 günde çekilmesini sağlayan ekibime… Çaycısından  aktörüne, yapım ekibimden teknik ekibe… Bunu BİZ yaptık! Artık herkesin. Biz bu filmi on sekiz günde, yasaklı, parasız çektik. Bunun genç sinema öğrencileri için anlamı çok kıymetli. Çok mutluyum…” şeklinde konuşmuştu. 

2010 yılında ilk filmi Gişe Memuru ile kariyerine başarılı bir adım atan Karaçelik, geçtiğimiz yılın en başarılı yerli yapımlarından biri olan ve başarısını ödüllerle de taçlandıran Sarmaşık filmini çekmişti. Antalya Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo gibi ödüllerin yanında Antalya Film Forum’dan Kelebekler filmi için destek ödülü de genç yönetmene gitmişti.