31.07.2021

Tom Hanks Wes Anderson’ın Yeni Filminin Kadrosuna Katıldı

Tom Hanks kimdir? Tom Hanks'in Biyografisi - Yeni Alanya GazetesiTom Hanks, Wes Anderson’un sinema evrenine katılıyor. The Hollywood Reporter’a göre, iki Oscar Ödüllü oyuncu Hanks, (“Philadelphia”, “Forrest Gump”), Anderson’ın İspanya’da çekileceği bildirilen bir sonraki filminde küçük bir rol alacak. Rolünün tam boyutu belli değil, ancak bu Hanks’in bir Wes Anderson yapımındaki ilk görünüşü olacak.

Filmin ismi ve olay örgüsü ayrıntıları henüz gizli tutulsa da Anderson’ın yazıp yönettiği projede Adrian Brody, Bill Murray ve Tilda Swinton yer alacak.

Anderson, son filmi The French Dispatch ile Cannes’da güçlü eleştiriler almıştı. The French Dispatch, 16 Ekim’de ABD’de gösterime girecek; Türkiye vizyon tarihi ise 3 Aralık.

Variety tarafından daha önce bildirildiği gibi: “[Bir sonraki Wes Anderson] filmi İspanya’da çekilecek olsa da, ‘bu İspanya ile ilgili değil’ diye ima etmişti Swinton. Bu arada İngiltere’den Variety’ye konuşan Anderson, yeni film hakkında “herhangi bir ayrıntıyı paylaşmaya hazır olmadığını” söyledi. Projenin başlangıçta Roma’da çekim yapmayı planladığına inanılıyordu, ancak bu yılın başlarında İspanya’ya taşındı. İspanyol yayın kuruluşu El Pais’in bildirdiğine göre, Madrid’in güneydoğusundaki küçük bir kasaba olan Chinchón’da son iki aydır çöl manzarasını andıran setler yükseliyor. Ancak, filmin mutlaka bir western olduğuna inanılmıyor.”

Orijinal El Pais raporu, Anderson’ın filmi Madrid’de çektiğini iddia etti. Chinchón belediye başkanı Francisco Javier Martínez, başka bir raporda Wes’in burada film çekmeyi seçmesinin “bu şehir için çok önemli” olduğunu söyledi.

Kaynak: Indiewire, The Hollywood Reporter, Variety