19.11.2020

Tom Holland ve Daisy Ridley’yi Bilim Kurguda İzleyeceğiz

Tom Holland ve Daisy Ridley’nin Başrolleri Paylaştığı Chaos Walking’den Fragman

Daug Liman’ın yönettiği bilim kurgu türündeki filmde Mads Mikkelsen, David Oyelowo da yer alıyor

Filmin posteri

Chaos Walking, Patrick Ness ve Christopher Ford’un senaryosundan yeni bir Amerikan-Kanada bilim kurgu aksiyon macera-gerilim filmi.

Kaos Yürüyüşü olarak Türkçeye çevirebileceğimiz film, bilim kurgu üçlemesine dayanıyor ve üçlemenin ilk kitabı olan The Knife of Never Letting Go’dan uyarlama.

Filmin öyküsü: Todd Hewitt, insanlık için yeni bir umut olan “Yeni Dünya”nın uzak bir gezegeninde yaşamaktadır. İnsanlık için yeni bir umut olması beklenen “Yeni Dünya”, “Noise” adı verilen bir virüs sebebiyle cehenneme döner. Bu virüs ile herkes birbirinin düşüncelerinden parçaları görebilmektedir. Bu virüs pek çok kişiyi getirdiği sonsuz gürültü sebebiyle deliliğe sürüklemiştir. Ancak günün birinde Todd çok önemli bir keşif yapar; Viola isimli bir genç kızla karşılaşır. Viola’nın yanında virüs etkisiz hale gelmektedir. Bu birbirleri ile pek de alakası olmayan ikili, keşfedilmemiş bir gezegende tehlikeli bir maceraya girerler. Tüm düşüncelerin duyulduğu, tüm hareketlerin görüldüğü bu çevrede kaçmaya ve saklanmaya çalışan Todd ve Viola, geride bıraktıkları hayatları ve yeni dünyaları hakkında birçok gerçeği öğreneceklerdir…