03.06.2017

“Trainspotting 2” Geliyor

Britanya Edinburgh’taki uyuşturucu fenomenine değinen “Trainspotting“, önümüzdeki sene yirminci yılını kutlayacak. 1966 yapımı filmde Ewan McGregorJonny Lee Miller ve Robert Carlyle gibi isimleri buluşturan filmin yönetmeni Danny Boyle, son filmi Steve Jobs’ın lansmanı sırasında The Hollywood Reporter’a konuştu. Mayıs ile Haziran gibi çekim odaklı olduğunu söyleyen Boyle, Miller ve Carlyle’nin U. S. Tv ile olan dizi programları sebebiyle çekimleri sarkan filmin planlanan tarihten biraz saptığını ve filmin belirtilen tarih itibariyle yedi haftada çekileceğini söylüyor.

“Oyuncuları çalıştırmak için ya sözleşmeyi bekleyeceksin ki bu üç yıl sonra bile olabilir ya da sen de bu pencereler üzerine çalışacaksın” diyor Boyle dizi sektörünü kastederek.

Filmi gelecek yıldan daha erken bir vakitte neticelendirmek isteyen Boyle’un orijinal filmi yalnızca iki milyon dolar gibi bir bütçe ile çekilmişti. Lakin yönetmen bu yeni versiyon için de mümkün olduğunca elini korkak alıştırmak niyetinde olduğunu dile getiriyor.

“Yirmi milyon dolardan daha azı için çalışıyoruz ve bu durum bize daha çok kontrol olanağı sağlayacak” diyor yönetmen. “Bu kontrolü kimseye karşı sorumlu olmadan alabilirsiniz. Kimse müdahale etmeden devam edebilirsiniz. Film için çok daha fazla para toplamış olabilirdik ama yapmadık. Filmin orijinal tarafını mümkün olduğunca yerinde tutmak istiyoruz.”

Britanyalı yayın kanalı Kanal 4’ün prodüksiyon kolu Fim4 ile Boyle “büyük bir iş toplantısı” yaptığını ise doğruladı. Devam filminde başlıca kaygının orijinaline sadık kalmak olduğu filmin bu bahsi geçen tartışması yıllardır sürmekte. McGregor ise başlangıçta ilgilenmediğini dile getirdiği Transpotting için şimdilerle bu güncel ve yeni versiyon film kalıbıyla ilgilendiğini dile getirdi.

Haber: Zekican Sarısoy
Kaynak: hollywoodreporter