03.06.2017

Tulip Fever: Bir Dönem Draması

Yönetmenliğini Justin Chadwick‘in (Mandela) yapacağı ve 2016 yılında gösterime girecek olan Tulip Fever, 17. yüzyılda Amsterdam‘da geçen bir dönem draması. Avrupa’nın Lale soğanı çılgınlığı zamanında, portre ressamı olarak çalışan bir genç ressamın (Dane Dehaan), dönemin zenginlerinden bir iş adamı (Cristoph Waltz) tarafından eşinin (Alicia Vekander) portresini yapması için görevlendirilmesi sonrası ortaya çıkan bir yasak aşkı konu ediyor.

Deborah Moggach’ın ( Best Exotic Marigold Hotel) romanından uyarlanan senaryo İngiliz Sir Tom Stoppard tarafından yazıldı. Filmin kadrosunda Judy Dench ‘de yetim çocukları koruması altına alan  ‘Abbess of St Ursula’s‘ rolü ile yer alacak. İlk olarak 2004 yılında baş rolünde  Jude Law ve Keira Knightly olacak şekilde planlanan proje, vergi problemleri nedeni ile rafa kaldırılmıştı.  The Weinstein Company ve Worldview Entertainment tarafından tekrar hayata geçirilen Tulip Fever’ın fragmanı , Cannes Film Festivali sırasında tanıtıma çıktı.

Filmin kadrosunda yer alan diğer oyuncular: Jack O’Connell, Holliday Grainger, Cara Delevingne, Zach Galafianakis, Cressida Bonas