08.05.2017

Türkan Şoray Yönetmen Koltuğuna Oturuyor!

Türkan Şoray 24 yıl sonra tekrar kamera arkasında. Beşinci filmini yönetecek olan Şoray, kızı Yağmur Ünal‘ın yapımcılığını üstlendiği film için hazırlıklarını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Onur Ünlü‘nün senaryosunu yazdığı filmin çekimlerine Temmuz ayında başlanacak. Filmde bir pavyonun kasabaya taşınması ve bunun etrafında gelişen olaylar konu ediliyor.

Şoray yıllar sonra yeniden yönetmen koltuğuna oturmanın kendisini heyecanlandırdığını ve mutlu ettiğini belirterek şunları söyledi: ‘Bu film benim mesleki kariyerimde çok önemli. Türk sinemasına ve seyircisine sorumluluk duygumla bu filme başlıyorum. Filmimizde Yeşilçam filmlerinin tadı olacak gibi hissediyorum. Anlatmak istediğim, ön yargının yerine hoşgörünün getirdiği güzellik ve dayanışmanın getirdiği mutluluk. Bu filmi izleyen bir yandan kahkahalarla gülerken belki de aynı anda yüreğinde hüznü hissedecek.´

Daha önce yönetmenliğini yaptığı filmlerde oyuncu olarak da yer alan Türkan Şoray yeni filminde ilk kez sadece yönetmenlik yaparak kameranın arkasında kalacak.

Kaynak: sinemamuzik