25.05.2021

Tüyler Ürpetici Bir Yapım: Last Night in Soho

Last Night in Soho Trailer Reveals Edgar Wright's Psychological Horror Film

Anya Taylor-Joy’un Başrolde Olduğu Psikolojik Gerilim Filmi Last Night in Soho’dan İlk Fragman yayınlandı

Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie ve Matt Smith’in başrollerde yer aldığı, Edgar Wright’ın Last Night in Soho filminden ilk fragman ve afiş yayınlandı. Londra yapımı psikolojik gerilim filmi Last Night in Soho 22 Ekim’de vizyona girecek. 

Resim

Last Night in Soho

Masum ve gelecek vadeden modacı Eloise (McKenzie) zamanda geriye giderek idolü şarkıcı Sandy (Taylor-Joy) ile tanışıyor. 1960’lı yılların Londra’sını takip eden filmde her şey Eloise’in hayal ettiği gibi olmuyor ve bazı gerçekler ortaya çıkıyor.

Filmin orijinal sinopsisi ise şöyle: Edgar Wright’ın psikolojik gerilim filmi, 1960’lara gizemli bir şekilde girebilen, moda tasarımına tutkulu, büyüleyici bir şarkıcı idolüyle tanıştığı genç bir kız hakkında. Ancak 1960’ların Londra’sı göründüğü gibi değil ve zaman karanlık sonuçlarla parçalanıyor gibi görünüyor…

Kült klasik “Scott Pilgrim vs. the World, Shaun of the Dead, Hot Fuzz ve gişe rekorları kıran “Baby Driver” gibi filmlere imza atan Wright yeni filmi Last Night in Soho’yu Penny Dreadful’un yazarı Krysty Wilson-Cairns ile birlikte kaleme aldığı bir senaryodan yönetti. Deadline’ın haberine göre Last Night in Soho bu sene Cannes Film Festivali’nde prömiyerini yapacaktı ancak şu an bununla ilgili yeni bir gelişme yok.

Taylor-Joy’un projeleri arasında Netflix’in başarılı ve ödüllü mini dizi The Queen’s Gambit, The Witch, Split ve devam filmi Glass yer alıyor. McKenzie, Taika Waititi’nin Jojo Rabbit filmindeki başrolüyle sahneye çıktı. Smith ise Doctor Who’daki başarılı oyunculuğuyla adından epey söz ettirdi.

Yapımcılığını Focus Features’in üstlendiği filmin uluslararası dağıtımını Universal Pictures üstenecek.

Kaynak: Variety, Collider, Deadline