10.10.2016

Uluslararası Antalya Film Festivali’nde Rengaheng

antalyffafis

Uluslararası Antalya Film Festivali sinemanın her dalında dopdolu bir Ulusal Program hazırladı. Program, “Rengahenk” seçkisi ile Türkiye sinemasının bütün renklerini yansıtıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 16-23 Ekim tarihleri arasında 53.’sü gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıl yarışma programlarıyla birlikte Türkiye sinemasının en yeni filmleri yarışma dışı seçkide bir araya geliyor. Bu seçkiler artık her yıl Rengahenk başlığı altında izleyiciyle buluşacak. Rengahenk; sinemamızın bütün renklerinden ve seslerinden oluşan armoniyi yansıtmayı amaçlarken yarışmalı bölümler kadar fazla sayıda izleyiciyi salonlara çekmesi hedefleniyor. Seçkiden bir film de halk oylamasıyla RENGAHENK İZLEYİCİ ÖDÜLÜ’nün sahibi olacak.

Rengahenk seçkide yer alan 10 film arasında usta yönetmen Reha Erdem’in, 73. Venedik Film Festivali-Ufuklar bölümünde Jüri Özel Ödülü ve 23. Adana Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü alan son başyapıtı “Koca Dünya” özel bir gösterimle seyirci karşısında olacak.

 

RENGAHENK SEÇKİ:

Bana Git De / Handan Öztürk

Beginner / Burçak Üzen

Defne’nin Bir Mevsimi / Mehmet Öztürk

Enkaz / Alpgiray M.Uğurlu

Kıyıdakiler / Ramin Metin, Erdem Tepegöz, Alphan Eşeli, Melisa Önel, Barış Pirhasan

Koca Dünya / Reha Erdem

Mezarcı / Talip Karamahmutoğlu

thiş Bir Film / Emir Khalilzadeh

Tarla / Cemil Ağacıkoğlu

Yağmurlarda Yıkansam / Gülten Taranç