17.10.2016

Uluslararası Edirne Film Festivali Ertelendi

edirne film festivali

Uluslararası Edirne Film Festivali Kasım Ayına Ertelendi

Ekim 2016’da ikinci kez düzenlenmesi planlanan 2. Uluslararası Edirne Film Festivali, elde olmayan bazı zorunlu nedenlerden dolayı  18 – 24 Kasım 2016 tarihlerine ertelendi.

Uluslararası Edirne Film Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Uzun Film, Ulusal Uzun Film,  Kısa Film ve Belgesel Film Yarışmalarının şartnamelerinde; başvuru koşul ve tarihlerinde değişiklikler oldu.

Tüm yarışmalar için son başvuru tarihi 21 Ekim 2016 Cuma gününe uzatılmıştır. Yarışma başvuruları dijital olarakalınacak; filmlerin yalnıza şifreli online izlenebilir linkleri kabul edilecektir.  Daha önce başvuru yapmış filmlerle festival program merkezi  iletişime geçecek ve yeni yönetmeliklere uygun eksik belge ve bilgileri talep edecektir. Diğer değişikler ve gerekli belgelerle ilgili bilgiye festival web sitesi Başvurular sekmesi altından ulaşılabilir.

Film Programı ve yarışma ön eleme sonuçları kasım ayının ilk haftasında düzenlenecek olan basın toplantısında açıklanacaktır.

YARIŞMALAR

Balkan ülkeleri sinemalarından filmler Uluslararası Uzun Film yarışması kapsamında jüri karşısına çıkacak.  Yarışma sonucunda bir film Günebakan En İyi Uluslararası Film ödülünün sahibi olacak.

Türk sinemasından en yeni filmlerin yarışacağı Ulusal Uzun Film Yarışması kapsamında “En İyi Film” , “En İyi Yönetmen”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Erkek Oyuncu” olmak üzere 4 dalda Günebakan Ödülü sahiplerini bulacak.

Uluslararası Kısa Film Yarışmasında yarışacak olan filmlerden biri “Günebakan En İyi Kısa Film Ödülüyle” ödüllendirilecek.

Uluslararası Belgesel Film Yarışmasında yarışacak olan filmlerden biri “Günebakan En İyi Belgesel Film Ödülüyle” ödüllendirilecek.
Ödül töreni festivalin son günü Edirne’de gerçekleştirilecek.