03.06.2017

Kölelik Öyküsü “Underground”

“Prison Break” veya “The Fugitive” (Kaçak) gibi dizilerden alışık olduğumuz heyecanlı “kaç-kovala” senaryosu bu sefer bir dönem draması olarak ekranlara gelecek.

WGN America’nın yeni dizisi “Underground”, 1857 yıllarında kaçak kölelerin hikâyesini anlatıyor. 10 bölüm olarak planlanan dizinin yapımcıları Misha Green ve Joe Polaski; Noah (Adis Hodge) isimli bir demircinin, kölelikten kaçışının cesur öyküsünün izleyenleri duygulandıracağını söylediler.

9 Mart’ta başlayacak olan dizi, küçük bir grup insanın Noah’ın liderliğinde özgürlüklerine ulaşmak için verdikleri savaşı anlatırken, 1850’li yıllarda “kaçak köleler” için yürürlükte olan acımasız kuralları da tekrar anımsatıyor.

“Underground” aslında mistik bir tarihi dizi de sayılabilir. Bu bağlamda “12 Years a Slave” veya “Django Unchained” gibi bu konuyu son yıllarda işleyen filmlerin devamı olmayacağı aşikâr. Aynı zamanda Oscarlarda “çeşitlilik yok” tartışmalarının sürdüğü dönemde, dizinin aktör ve kamera arkası ekiplerinin sektörün siyahî yeteneklerini bir araya toplaması da takdir ediliyor.

Dizi tanıtımları:

Kaynak: indiwire