01.12.2016

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld Blood Wars)

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld Blood Wars)‘nın başrollerini Kate Beckinsale (Underworld, Love & Friendship), Theo James (The Divergent Serisi), Lara Pulver (Edge of Tomorrow), Tobias Menzies (“Outlander”, “The Night Manager”), Bradley James (A&E yapımı “Damien”), James Faulkner (“Game of Thrones”) ve Charles Dance (“Game of Thrones”) paylaşıyor.

Yönetmenliğini Anna Foerster’in (“Outlander”, “Criminal Minds”) gerçekleştirdiği filmin senaryosu Cory Goodman’a (The Last Witch Hunter, Priest), hikayesi ise Kyle Ward ve Goodman’a ait.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld Blood Wars) 2 Aralık 2016’da sinemalarda !

Gişe devi serinin son filmi Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld Blood Wars) ‘da Vampir Ölüm Taciri Selene (Kate Beckinsale) hem Lycan klanının hem kendisine ihanet eden Vampir fraksiyonunun saldırılarına karşı koyuyor. Selen, yegane müttefikleri David (Theo James) ve onun babası Thomas’ın yardımıyla (Charles Dance), Lycanlar ile Vampirler arasındaki savaşı bitirmek zorundadır; bu, nihai fedakarlığı yapmak anlamına gelse bile.

Büyük başarı kazanmış aksiyon-korku türündeki serinin bu beşinci filmi aksiyonu “Karanlıklar Ülkesi Uyanış”ın bıraktığı yerden devam ettiriyor. Lycanlar, Marius’la (Tobias Menzies) güçlü bir yeni lider kazanmışlardır. Marius önceden ayak takımını andıran güruhlara fanatik bir amaç ve disiplin anlayışı vermiştir. Selene’in Vampir-Lycan melezi olan kızı Eve’in yerini öğrenmek için, Vampir Ölüm Taciri’nin izini bulmasına hiçbir şey engel olamayacaktır.

David’in eşlik ettiği Selene izini süren Lycanlardan zorlukla kaçar. Bu sırada David’in babası Thomas’ın yürüttüğü ateşkes görüşmeleri sayesinde hırslı Semira’nın (Lara Pulver) yöneticisi olduğu Doğu Meclisi’ne sığınır. Selene’in artan Lycan tehdidinden büyük korku duyan eski Vampir rakipleri, onun efsanevi dövüş yeteneklerinin Lycan belasını toptan ortadan kaldırmalarına yardımcı olmasını ummaktadırlar. Fakat Selene Doğulu koruyucularından bazılarının haince planları olduğunu keşfedince, David’le birlikte bir kez daha kaçmaya başlar. İkili gizemli İskandinav Meclisi’nin duvarlarının ardına sığınmak zorunda kalır. İskandinav Meclisi yeryüzünün en kuzeyinde adeta keşişler gibi münzevi bir hayat yaşayan, barışçıl bir Vampir tarikatıdır. Ancak David ve Selene’in Var Dohr’un karla kaplı topraklarında yeni buldukları güvenlik hissi ellerinden kayıp gider çünkü Selene nereye giderse gitsin, Vampirler ile Lycanlar arasında asırlar öncesine dayanan savaş onu takip edecektir.