05.12.2020

Video Oyunu Metal Gear Solid de Beyaz Perdeye Taşınıyor

Başrol Oscar Isaac’ın

Video oyunu uyarlaması Metal Gear Solid’de “Solid Snake” rolü Oscar Isaac’ın oldu. Sony Pictures’ın finanse edeceği filmi Jordan Vogt-Roberts yönetecek.

Metal Gear Solid hakkında

Yıl 2005, Snake Alaska’dan Roy Campbell’in gönderdiği askerler tarafından apar topar (ve zorla) getirilmiştir. Albay Campbell Snake’e Fox-Hound’un kontrolden çıkarak tamamiyle bir terörist grup halini aldığını ve Bering Boğazı’ndaki Shadow Moses Adalarındaki bir üssü ele geçirdiklerini, burada (radarlara yakalanmadan) nükleer füze fırlatma kapasitesine sahip bir silahın bulunduğunu (ki bu Metal Gear Rex’tir) söyler. Teröristler eğer istedikleri 1 Trilyon Dolar ve Big Boss’un geninin kendilerine verilmediği takdirde Beyaz Saray’a nükleer bomba fırlatabileceklerini iddia etmektedirler. Snake’in görevi Teröristlerin nükleer bombayı fırlatıp fırlatamayacağını (ki fırlatacaklarsa da durduracaktır) öğrenmek ve DARPA Şefi Donald Anderson ile bu üssün başkanı Kenneth Baker’i kurtarmaktır. Snake’e bu görevde 1999’daki Zanzibar operasyonunda ona yardımcı olmuş (ona göre bir arkadaş) eski Fox-Hound-Operasyon-Şefi Albay Roy Campbell, Snake’in kullandığı ve işine çok yarayan radarını tasarlayan (aynı zamanda atasözü ve deyimler sözlüğü gibi bir bayandır, oyunu her kaydettiğinizde kendisi size bir adet atasözü ve anlamını söylemektedir) Mei Ling ve birliğe yeni katılmış olan Dr. Naomi eşlik etmektedir. Fox-Hound üyeleri şunlardır:

Terörist lideri ve Snake’in ikizi Liquid Snake, Liquid ve Solid Snake kardeşler (Twin Snakes) Dünya’nın görüp görebileceği en müthiş asker olan Big Boss’un genlerinden yapılmışlardır. Liquid, Snake’in genlerini ondan çaldığını iddia etmektedir ve bu yüzden ona bir hayli sinirlidir. Ondan intikamını ancak öldürerek alabileceğini, ancak ruhunun o zaman rahat edebileceğini düşünmektedir. Liquid Snake, CIA’da da çalışmış, ardından tutuklanmış, affedilip serbest bırakılmış ve bundan sonra da Liquid Fox-Hound’da (Snake’in öldürdüğü) babasının hedefini yeniden gerçekleştirmek amacıyla Shadow Moses adalarındaki üssü basmıştır. Gerçek adı bilinmemekle birlikte bu bilgi Dünya’nın en büyük istihbarat servisleri tarafından bile bilinmemektedir.

Psycho Mantis, annesi doğum sırasında ölmüş bu yüzden de babası hep onu suçlamıştır içten içe, fakat bunu ona hiç göstermemiştir. Ama o kinetik güçlere sahiptir ve zihinleri okuyabilmektedir. Böylece babasının kendisine beslediği duyguları öğrenmiş ve gücünü hiç iyilik için kullanmamıştır. Uzun süre FBI’da sorgulama uzmanı olarak çalışmış sonrasında Fox-Hound’a katılmıştır.

Sniper Wolf, keskin nişancı bir kadındır (Otacon’un aşık olacağı kadar). Savaş alanında doğmuş ve büyümüş, bu yüzden de hayatı savaş demektir. Elindeki tüfeği ile hedefini günlerce yemek yemeden ve uyumadan bekleyebilir. Bir kere hedef aldığı kimse ölümden kurtulamamıştır, Solid Snake ve Meryl Silverburgh dışında tabii ki.

Vulcan Raven, ağır silah uzmanı, aynı zamanda dev gibi bir cüsseye sahip bir şamandır.

Revolver Ocelot, revolver çekme, döndürme ve hedef alma konusunda bir numara şahsiyet, aynı zamanda sorgulama uzmanıdır.

Decoy Octopus, kılık değiştirme uzmanı, oyunda karşımıza DARPA şefi olarak ortaya çıkıyor.

Kaynak: wikipedia