15.06.2018

Vizyon Menüsü – 15 Haziran

Yıl içinde vizyona giren filmler yeniden vizyondaki yerlerini almaya devam ediyorlar. Bu hafta iyice çığrından çıkan bu olay sırasıyla Kore savaşını anlatan ve geçen sene Oscar aday adaylığıyla dikkat çeken Ayla, en iyi animasyon Oscar’ını alan Coco ve Burak Aksak’ın pek tutmayan dans komedisi Sen Kiminle Dans Ediyorsun? oluyor. Sinopsisindeki hikâyesi ile baştan hatalı doğan Düş Kırgınları filmi de bu furyaya katılıp ikinci kez vizyonda yerini alıyor.

Özen Film’in dönem dönem manasızca vizyona soktuğu filmlerden biri olan Aklın Gözü, 2015 filmi olmasına rağmen daha yeni vizyona giriyor. Merak etmeyin matah bir film olsa şimdiye duymuştunuz.

Başarısız cin filmleriyle tanınan Murat Toktamışoğlu bu sefer komediye soyunuyor. Dümdüzz Adam Toktamışoğlu’nun becerilerini sorgulamamız için bir fırsat filmi olarak karşımızda beliriyor. Ne de olsa hala başarısız olduğunu kabul edemeyen bir yönetmen kendisi!

Gökhan Keser ve Selen Seyven gibi isimleri bir araya getiren bebekli komedi Tatlı Bela televizyon dizisi görünümüyle çok da derin vaatler sunamıyor. Anlık beğeniler sunabilecek olan film, maalesef beklenen taze kan değil.

Haftanın ortalama işlerinden biri önlere çıkıyor.

Korkuseverleri bu hafta bir yere kadar tatmin edecek film ise Alper Mestçi’nin yeni korku filmi Üç Harfliler: Beddua oluyor. Siccin 5’i bekleyen hayranlara idare zamanı veren yapım, basit bir hikayeden korku öğeleri yaratarak izleyicisini hop oturup, hop kaldırmaya teşvik ediyor. İçeriği yeterince dolu olmasa da, bilhassa ses efektlerinin ağırlığıyla seyirci anlık heyecanlarla tatmin olabilir.

HAFTANIN ÖNE ÇIKAN FİLMİ

Ocean’s 8

Biraz da Kadınlar Çalsın!

Erkeklerle dolu bir soygun çetesinin maceralarını anlatan Ocean serisi, geçen yıllardan sonra yeni bir kadroyla ve bu sefer kadın karakterlerle yola devam ediyor. Cate Blanchett, Sandra Bullock, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Rihanna gibi birbirinden ünlü isimleri kadrosunda bulunduran yeni Ocean filmi Ocean 8, çok karmaşık bir senaryoya sahip olmasa da eli yüzü düzgün bir iş olarak keyif verecektir. Başarılı oyunculuklarla süslü bir film olmasına rağmen, genel film içinde kötü karakter eksikliğinin olması filmin en büyük falsosu olarak gözüküyor. 

ŞEF’İN TAVSİYESİ

Workshop / Atölye

Bir Grup İnsan, İçimizdeki Bilinmeyen Karabasan…

Laurent Cantet’in yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu 120 BPM filmiyle geçen yıl sükse yapan Robin Campillo ile birlikte yazdığı yeni gerçekçiliğe yakın tarzıyla dikkat çeken Atölye filmi, haftanın Cannes rüzgarı estiren filmi olarak şefin tavsiyesi bölümünde yer alıyor. Anaakım sinemasının bolca vizyona girdiği yaz aylarınca ilaç gibi gelecek bir Avrupa sineması örneği olarak denemeniz tavsiye edilir.