18.08.2019

Vizyon Menüsü – 16 Ağustos 2019

Bu hafta vizyona giren filmlerden sizler için derlediğimiz üç adet yabancı yapım önermek istiyoruz.

Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor

Bu haftalık vizyon menümüzün en dikkat çeken filmi Küçük Beyaz Yalanlar Devam Ediyor (Nous finirons ensemble – Little White Lies 2). Oyuncu ve yönetmen Guillaume Canet’nin 2010’da çektiği Little White Lies’daki karakterlerin 8 sene sonraki hayatını anlatan film; karakterlerimiz, Max’ın sürpriz doğum günü için bir araya gelmesi ve sonrasında yaşanan olayları ele almaktadır. Her şeyden uzaklaşmak için yazlık evine inzivaya çekilmek isteyen Max, doğum günü sürprizi olarak yıllardır görmediği eski arkadaşlarını karşısında bulunca işler karışır. Max, yanlışlıkla hapsolduğu bu komedi filminde zorlama bir mutluluk için çabalarken; davetsiz misafirlerinin ise başlarına gelmedik kalmayacaktır. Yıllar önce bıraktığı arkadaşlarının çocukları çoğalmış, öncelikler değişmiş, hayatlar farklılaşmıştır. Ancak kahkahaların dozu hala aynıdır. Peki ya artık küçük beyaz yalanları saklayacağınız bir yer yoksa eski dostluklardan geriye ne kalır? Ünlü oyuncu Guillaume Canet’nin senaryosunu yazıp yönettiği, Fransa’nın en büyük sinema yıldızlarını bir araya getiren film seyircisini bekliyor.

Gece Kuşu

Bu hafta sizlere önereceğimiz ikinci film Gece Kuşu (Late Night). Film dünya prömiyerini  bu sene gerçekleştirilen  15. Sundance Film Festivali’nde yapmıştı. 30 yılı aşan söyleşi programında değişiklik yapmadığı takdirde şöhretini kaybedeceğini anlayan Katherine Newberry, program yazarlarından kendisini tekrar komik ve güncel göstermelerini ister. Onun büyük hayranı olan Molly’nin ise kendini göstermek ve idolünün kariyerini eski haline getirmek için yapacakları vardır ve olaylar gelişir.

Angry Birds Filmi 2

Bu haftalık sizler için önereceğimiz üçüncü ve son film ise Angry Birds Filmi 2 (The Angry Birds Movie 2). Sevilen bilgisayar oyunundan beyazperdeye uyarlanan Angry Birds filminin devam halkası olan yapımda uçamayan kuşlar ve yeşil domuzların yaşadığı maceralar ele alınıyor. Filmin seslendirme kadrosunda ilk filmden Jason Sudeikis, Josh Gad, Bill Hader, Danny McBride ve Peter Dinklage yer alırken, Nicki Minaj, Leslie Jones, Rachel Bloom, Awkwafina, Sterling K. Brown, Eugenio Derbez, Lil Rel Howery, Dove Cameron ve Zach Woods’un sesini ise bu filmde ilk defa duyacağız.