28.09.2019

Vizyon Menüsü – 27 Eylül

Vox Lux

Bu hafta dikkate alınması gereken ikinci filmimiz ise Natalie Portman’ın başrolünde yer aldığı Vox Lux. Film dünya prömiyerini geçtiğimiz sene gerçekleştirilen 75. Venedik Film Festivali’nde yapmıştı. “Bir 21. yüzyıl portresi” niteliğindeki film, bir genç kızın sarsıcı bir ulusal trajedinin küllerinden doğup ikonik bir “popstar”a dönüşme hikâyesini konu alıyor.

Celeste, 1999’da Amerika’da bir lisede silahlı bir saldırganın rehin aldığı sınıftadır ve ülkenin canlı yayında izlediği katliamdan sağ kurtulan tek öğrenci olur. Anma töreninde söylediği şarkıyla bir fenomene dönüşen Celeste, şöhret basamaklarını tırmanarak, dünyaca ünlü bir yıldıza dönüşecektir.

Başrolde Natalie Portman, Jude Law ve Stacy Martin‘e Raffey Cassidy‘nin eşlik ettiği filmin anlatıcı kısımlarını Willem Dafoe seslendirirken, yönetmen koltuğunda ise “The Childhood of a Leader” ile dikkat çeken Brady Corbet oturuyor. Natalie Portman‘ın Sia tarafından film için özel olarak yazılan özgün şarkıları seslendirdiği karakter, Madonna, Lady Gaga ve Ariana Grande’nin bir karışımı şeklinde niteleniyor.

123