30.04.2016

Wes Anderson Yeni Türler mi Deneyecek?

Wes Anderson, Roma Film Festival’inde yazar Donna Tartt ile yaptığı söyleşide, korku ve Noel filmleri yapmayı düşündüğünü açıkladı.

“Bir korku ve bir Noel filmi yapmayı uzun zamandır düşüyorum.” diyen Wes Anderson sözlerine, “Eğer bir sinemacı gerçekten bütün hileleri ve teknikleri kullanarak duygularınızı etkilemek istiyorsa korku bunun için mükemmel bir tür. Benim yaptığım tür filmlerde, buranın beni güldürmesi mi gerekiyor yoksa üzmesi mi gerekiyor diye düşünmeniz gerekiyor. Ya da düşünmezsiniz, bilemiyorum, emin değilim. Ama bizim istediğimiz şey tam olarak bu duyguyu vermek. Korku ve ya gerilim filmi yaptığında, burada korkuyor olman gerekiyordu, burada rahatlamış olman gerekiyordu diyorlar. Burada bir şey açıklanmış oluyor, bir sonraki sahnede daha çok korkacağını biliyorsun. Bu türün gereksinimleri ve yükümlülüklerini düşündüğümde korku filmi yapma fikir hoşuma gitti. Daha önceden böyle birkaç sahne çekmiştim ama baştan aşağıya tam bir korku filmi yapmak istiyorum.” diye devam etti.

Noel filmiyle ilgili ise, “Noel filmiyle ilgili en iyi şey, eğer mükemmel bir noel filmi, şarkısı yaparsan ya da kitabı yazarsan, bundan büyük bir servet kazanabilirsin, çünkü her yıl geri gelirler.” dedi.

Haber: Selin Özçelik
Kaynak: indiewire