04.08.2021

Westworld 4. Sezon Çekimleri Yeniden Başladı

Westworld 4. sezon olacak mı sorusu cevap buldu! HBO'dan açıklama var! - Diziler.comAaron Paul ve Tessa Thompson’ın karakterlerinin yüz yüze geleceğini gösteren Westworld’ün 4. sezonu Covid duraklamasının ardından üretime dönüyor.

Tessa Thompson’ın Charlotte Hale klonu, Westworld’ün 4. sezonunda Aaron Paul’un Caleb’i ile karşılaşacak. Michael Crichton’ın 1973’te yayınlanan aynı adlı filmine dayanan Westworld, 2016’da HBO’da ilk gösteriminden bu yana televizyondaki en kafa yoran dizilerden biri oldu.

Jonathan Nolan ve eş yaratıcı Lisa Joy, bilimkurgu dizisini birlikte yarattılar ve hâlâ baş yazarları olarak görev yapıyorlar. Eleştirmenler tarafından büyük bir hit olmasının yanı sıra 54 Emmy’e aday gösterilmesinin yanı sıra, akıllara durgunluk veren dizi, 3 sezon boyunca izleyicilerin kafasını karıştırdı.

Westworld’ün 1. Sezonu, konukları, ev sahibi olarak adlandırılan son derece gelişmiş insansı robotların mümkün kıldığı çeşitli şiddetli zevklerin tadını çıkarırken, Batı temalı eğlence parkında oldukça basit bir şekilde başladı. Yavaş yavaş bilinç kazanıp parktan kaçarken, gösteri anlatısını 2. sezonda Westworld’ün dışına genişletirken, üçüncü sezonda Vahşi Batı unsurlarını terk edip, yaşamın Rehoboam olarak bilinen her şeye gücü yeten bir yapay zekâ tarafından yönetildiği, 21. Yüzyılın ortalarına ait olan tamamen distopik bir dünyada geçiyor. Westworld’ün 4. sezonunun prodüksiyonu bu haziran ayında başladı, ancak pozitif bir COVID-19 testi nedeniyle kısa süre önce durdurulmak zorunda kaldı.

Şimdilerde, Westworld’ün 2 günlük durdurulmasının ardından üretime yeniden başladığı söyleniyor. Bu olumlu haberi desteklemek için Deadline, 4. sezonun Aaron Paul’un savaş gazisi Caleb ile Tessa Thompson’ın Charlotte Hale klonu arasındaki ilk karşılaşmayı göreceğini doğrulayabiliyor.

Caleb’in insanlar ve Westworld’den kaçan ve topluma sızan ev sahipleri arasındaki savaşta merkezi bir figür olacağı söyleniyor. 4. sezonla ilgili pek çok şey hala gizemini korurken bu, kafa yoran bilim kurgu dizisi için neler olacağına dair ipucu veren ilk olay örgüsü.

Westworld, yükselen delta varyantının ortasında kısa bir COVID-19 korkusu yaşayan en yeni ve önde gelen televizyon yapımıydı. American Horror Story, Bridgerton ve Game of Thrones prequel serisi, House of the Dragon’un gelecek sezonları, pozitif koronavirüs testleri nedeniyle kısa süre önce duraklatmak zorunda kaldı. Westworld, diğerleri gibi, çekimlere yeniden başladı ve birkaç küçük ayarlama dışında programa geri döndü.

3. sezonda tanıtılan Caleb, şimdi dizinin ana karakteri olarak öne çıkıyor ve geri dönemeyecek Dolores’in (Evan Rachel Wood) bıraktığı boşluğu dolduruyor gibi görünüyor. Caleb ve aslında Dolores’in bilincine sahip olan Charlotte Hale klonunun, 3. sezon finali onları doğrudan karşı karşıya getirdiği için yakında yüz yüze gelmeleri bir sürpriz değil. Westworld’ün 2016’daki ilk gösteriminden bu yana her iki yılda yeni bir sezonu yayınlanıyor. Her şey planlandığı gibi devam ederse, 4. sezon önümüzdeki yıl gelecek gibi görünüyor.

Kaynak: ScreenRant