08.11.2021

Will Smith Başrollü “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”dan Fragman

Gerçek bir hikâyeye dayanan “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar” 19 Kasım’da sinemalarda

Kafasında net bir vizyon, elinde 78 sayfalık yoğun bir plan olan Richard Williams, kızları Venus ve Serena’nın adını tarihe yazmaya kararlıdır. California’nın ihmal edilmiş tenis kortu Compton’da yağmur çamur demeden antrenman yapan kızlar, babalarının sarsılmaz kararlılığı, annelerinin dengeli bakış açısı ve keskin sezgileriyle şekillenerek, çok düşük görünen ihtimallere ve önlerine konulan yaygın kanaatlere meydan okurlar.

Dünyaya ilham kaynağı olacak gerçek bir hikâyeye dayanan “Kral Richard: Yükselen Şampiyonlar”, sarsılmaz kararlılıkları ve koşulsuz inançları sayesinde dünyanın en büyük spor efsanelerinden ikisini çıkaran bir ailenin moral verici hikâyesini anlatıyor.

Filmde, kızların annesi Oracene “Brandy” Williams’ı Aunjanue Ellis (“If Beale Street Could Talk”, TV yapımı “Quantico”), Venus Williams’ı Saniyya Sidney (“Hidden Figures”, “Fences”), Serena Williams’ı Demi Singleton (TV yapımı “Godfather of Harlem”), koç Paul Cohen’i Tony Goldwyn (“Divergent” dizisi, TV yapımı “Scandal”) ve koç Rick Macci’yi de Jon Bernthal (yakında gösterime girecek “The Many Saints of Newark”, “Ford v Ferrari”) canlandırdı. Zengin oyuncu kadrosunda, ayrıca, Andy Bean (“IT Chapter Two”), Kevin Dunn (“Transformers” filmleri, HBO yapımı “Veep”) ve Craig Tate de (“Greyhound”) yer alıyor.