06.04.2021

Wong Kar-Wai İmzalı One-Tenth of a Millimeter Apart’dan Fragman

How Wong Kar-wai's 'In the Mood for Love' rewrote the story for one literary agent | South China Morning PostWong Kar-Wai’nin prodüksiyon firması Jet Tone Films, yeni sahne arkası görüntüleri ve auteur’den silinmiş sahneleri bir araya getiren One-Tenth of a Millimeter Apart adlı kısa belgeselden bir fragman yayınladı.

Happy Together, In the Mood for Love ve 2046 filmleriyle öne çıkan Wong Kar-Wai’nin yeni kısa belgeselinin prömiyeri “Happy Together” ın yeni restorasyonunun bir parçası olarak 2 Nisan’da Hong Kong Uluslararası Film Festivali’nde yapıldı.

Kısa film aynı zamanda Jet Tone Films’in 30. yıl dönümünü kutluyor ve silinmiş sahneler, perde arkası çekimler ve Wong Kar Wai’den seçilmiş anlatım gibi daha önce hiç görülmemiş materyaller içeriyor.

One-Tenth of a Millimeter Apart Fragmanı

Yönetmen, film ile ilgili yaptığı açıklamalarda ”Geçmişte kalan ve mümkün olan her şeye saygılarımızı sunuyoruz. En yakın zamanda, bu filmlerin bir parçası olacaklardı, ancak milimetrenin onda biri kadar.” dedi. Yönetmenin bu sözleri sarf ederken bahsettiği, kısa belgeselde yer alan filmler ise Ashes of Time(1994), Chungking Express(1994), Fallen Angels(1995), Happy Together(1997), In the Mood for Love(2000), My Blueberry Nights(2007) ve The Grandmaster(2013).

Wong’un şu anda devam eden birkaç yeni projesi var. Geçen sonbaharda, Çinli yetkililer yapım için “Chungking Express 2020” olarak listelenen yeni bir filmi onayladı. Bu, Wong’un 2013 yapımlı “The Grandmaster” tan sonraki ilk uzun metrajlı filmi olacak. Wong aynı zamanda yakında yayınlanacak “Blossoms” adlı TV dizisinin de yaratıcısı ve yapımcısı olarak hazırlıklarına devam ediyor.

Kaynak: Indiewire