03.06.2017

Woody Allen, Dijital Kamerayla İlk Filmini Çekecek

Woody Allen, bugüne kadar elli civarında filme imza attı. Ancak bu kez, kariyerinde ilk defa bir filmini dijital kamerayla çekecek.

Önümüzdeki yıl çıkacak olan, ismi bilinmeyen bu Woody Allen projesinde Jesse Eisenberg (The Social Network), Blake Lively (Savages), Parker Posey (Irrational Man), Kristen Stewart (American Ultra), Corey Stoll (Ant-Man) gibi yıldızlar yer alacak.

Film, ayrıca efsane görüntü yönetmeni Vittorio Storaro (Apocalypse Now) ile Sony’nin F65 4K dijital kamerası ile çekilecek.

Roman Polasnki, yakın zamanda aynı kamera ile Venus in Fur‘u çekti. Daha büyük yapımlar da –Oblivion ve Tomorrowland gibi– yine bu kamerayı kullandılar.

Manhattan ya da Match Point gibi birkaç istisna dışında, Allen‘ın kamera çalışması filmlerinde çok belirgin değildir aslında. Tabii ki harika bir yönetmen, o ayrı, ama Woody Allen görsel uzmanlığından ziyade senaryoları ve performansı ile ön planda olan bir yönetmen. Woody Allen‘ın çekimi dijital kamera ile yapıp yapmaması çok da önemli olmayabilir. İkisi arasındaki fark çok da net olmayacaktır neticede.

Haber: Ceren Çalıcı
Kaynak: slashfilm