13.11.2017

Woody Allen’ın Son Filmi İlk Kez Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde!

Wonder Wheel, 1950’lerde Coney Adası’nda geçiyor

17 Kasım Cuma günü başlayacak  5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nin beklenen filmlerinden biri de Woody Allen’ın yönettiği “Wonder Wheel/Dönme Dolap”Kate Winslet’ın eleştirmenlerce övgüyle karşılanan ve adını Oscar yarışına şimdiden yazdıran performansının yanı sıra, James BelushiJustin Timberlake ve Juno Temple’dan oluşan kadrosuyla merak uyandıran film, Türkiye galasını festivalde yapacak!

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ile İstanbul Medya Akademisi tarafından ve T.C. Kültür ve Turizm BakanlığıSinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivaligelecek hafta (17 Kasım, Cuma) başlıyor. Dünyanın dört bir yanından 107 filmin gösterileceği festivalin merakla beklenen filmlerinden biri de, Woody Allen’ın yazıp yönettiği Wonder Wheel / Dönme Dolap” olacak. Amerika’da 1 Aralık’ta gösterime girecek film, Türkiye galasını 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali’nde yapacak ve 18, 21 ve 23 Kasım tarihlerinde seyirciyle buluşacak.

Woody Allen’ı 2011’de çektiği Whatever Worksten beri ilk kez New York’a geri döndüren film, gangsterlerle dolu 50’ler Amerika’sında yaşanan hüzünlü ve melankolik bir aşk hikâyesini anlatıyor. Özellikle Kate Winslet’ın, adının şimdiden Oscar kulislerinde sıkça anılmasını sağlayan performansıyla övülen film; Apocalypse Now”, Reds”, The Last Emperor” gibi klasiklerle Oscar kazanmış Vittorio Storaro’nun büyülü ve şiirsel görüntüleriyle yılın unutulmayacak filmlerinden biri olacak.