08.02.2017

“World War Z 2”, Dennis Kelly’nin Kalemine Emanet

Britanyalı senarist Dennis Kelly, Paramount yapım şirketi tarafından devam niteliğinde olması planlanan World War Z 2 (Dünya Savaşı Z 2) için kiralandı.

Şu an için sadece başrol oyuncusu Brad Pitt’in resmiyet kazandığı devam filminin henüz Türkiye vizyon tarihi belli değil ama ABD vizyonunu 2017 Haziran 9 itibariyle alması planlanıyor. Prodüksiyonda Dede Gardner, Jeremy Kleiner ve Ian Bryce’a ise Pitt eşlik edecek.

Psikolojik gerilim filmlerinin İspanyol yönetmeni J. A. Bayona (El Orfanato – 2007)’nın yönetmenliğini üstleneceği filmin ilk taslağı ise Steven Knight tarafından yazılmıştı. İlk film Max Brooks’un 2007 yılında yayınlandığı “World War Z: An Oral History of The Zombie War” isimli hikâyesinden March Forster tarafından uyarlanmıştı. Senaryosu Matthew Michael Carnahan, Drew Goddard ve Damon Lindelof tarafından kaleme alınan filmin, stroyboard çizimi ise Carnahan’a ek olarak J. Michael Straczynski imzası taşıyordu.

Pitt, Birleşmiş Milletler’de dünyanın zombi salgınıyla baş başa kaldığı sıralarda mücadele görevini üstlenen bir dedektif rolünde karşımıza çıkıyor. 2013’te dünya çapında beş yüz kırk milyon dolar hasılat ile dönen ilk filmin devam filmi için düşünülen Kelly, son dönemde Büyük Britanya’da Kanal 4’te yayınlanan komplo gerilim dizisi “Utopia” ile BBC 3’ün sitcom dizisi “Pulling” ile sinemadan ziyade daha çok televizyonda boy gösteren isimlerden biri.

Kaynak: variety