03.06.2017

“Yarım” Altın Koza’dan İki Ödülle Döndü!

İlk gösterimini 22. Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapan Çağıl Nurhak Aydoğdu’nun yönettiği “Yarım” festivalden iki ödülle döndü. Filmin genç oyuncusu Ece TatayJüri Özel Mansiyon Ödülü“nü alırken, deneyimli oyuncu Hülya Böceklioğlu ise “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi oldu.

Aylar süren çalışma sonucu Diyarbakır’da keşfedilen ve ilk oyunculuk deneyimini Yarım filminde yaşayan Ece Tatay’ın doğal performansı jüriyi de etkilemiş görünüyor. Aynı zamanda Hülya Böceklioğlu’nun yalın ve samimi oyunculuğu da beğeni kazanmış olacak ki Çağıl Nurhak Aydoğdu ilk filmi Yarım’la Altın Koza’da iyi bir başarı yakaladı.

Senaryo cephesinde Özge Aras ve Çağıl Nurhak Aydoğdu‘yu gördüğümüz film, birbirini iyilik, güzellik ve saflıkla tamamlamaya çalışan iki insanın hayatını anlatıyor. Aralık ayında vizyonda olması hedeflenen Yarım, Türkiye’nin doğusundan batısına gelin olarak gelen on beş yaşındaki Fidan‘ın öyküsü.

Filmde Fidan karakterini aylar süren bir çalışma sonucu Diyarbakır‘da keşfedilen Ece Tatay canlandırırken, Serhat Yiğit ise Salih karakterine hayat veriyor. Filmde ayrıca Hülya Böceklioğlu, Recep Yener, Ahmet Kaynak, Gözde Okur gibi isimler de yer alıyor.