03.06.2017

İki Yeni Mad Max Filmi Daha Geliyor

Mad Max: Fury Road‘un yönetmeni George Miller iki tane daha Max temalı film üzerinde çalıştıklarını doğruladı.

George Miller, Mad Max‘in uzun ve zahmetli bir süreç sonunda ortaya çıktığını belirtti.

Fury Road için üç defa yeşil ışık yandı ama üçünde de bir şekilde proje ilerleyemedi. 2001’de Mel Gibson‘la çekecektik ama 11 Eylül olayı oldu, Amerikan doları değer kaybedince bütçemizin bir kısmını bir gecede kaybettik.”

Böylece film, 2001’de askıya alınır ve Miller, Happy Feet‘i çeker. Tekrar Mad Max’e döner ama bu kez de Avustralya’ya yağmur yağar.

Mad Max‘e ikinci kez başladığımızda yağmur yağdı. 15 yıl içinde ilk defa çöle yağmur yağdı. Çekimleri Güneybatı Afrika’daki Namibya’da yaptık. Fakat bu süreçte arkaplan hikâyelerine yoğunlaştık. Sadece karakterlerin değil, her aracın da…”

Böylece iki senaryoyu da gerçekten denemeden tamamlamış olduk. Stüdyo (Warner Bros) ile bunları konuşuyoruz ama bu iki senaryodan hangisi sıradaki Mad Max olacak, emin değilim.”

Miller‘ın, sıradaki Mad Max için planları ise şöyle “Özel efektler kullanmadan, daha önce yaptıklarımı yapmadan küçük bir film yapmak istiyorum. Fury Road’u sekiz ayda çektik. Bu gerçekten uzun bir süre. Her gün sıcağın ve tozun içinde çalışmak gerçekten çok yıpratıcı. İki Mad Max filmi daha planlıyoruz, ama zamanı için bir şey söyleyemeyiz.”

Haber: Ceren Çalıcı
Kaynak: topgear