11.06.2018

Yerli Komediye Yeni Soluk: Dümdüzz Adam

Yerli komediye yeni film: Dümdüzz Adam 15 Haziran’da sinemalarda

Dümdüzz Adam, kendi hâlinde yaşamını sürdüren taksi şoförü Ferdi’nin, normal başlayan bir günde dedesi Cemşit ve yolda rastladıkları Kader’le birlikte yaşadıklarını anlatıyor.

Saf ve kendi halinde bir taksi şoförü olan Ferdi dedesi Cemşit ile birlikte yaşar. Cemşit, sadece telefonda mesajlaştığı Tatyana’ya aşık olmuştur. Tatyana Bulgaristan’dan Türkiye’ye gelmek için on bin Euro isteyince, Cemşit tarlasını satmaya karar verir. Ferdi, dedesine Tatyana’nın dolandırıcı olduğunu söylese de onu ikna edemez ve emlakçıya doğru yola koyulur. Bu esnada kaza yapar ve Kader isimli bir kadına çarpar. Genç kadın kaza sonrası hafızasını yitirir. Ferdi, Kader’i nereye götüreceğini bilemez ve onu da arabaya alarak yola devam eder. Ferdi, bir yandan dedesi ile uğraşıp Kader’in hafızasının gelmesi için planlar yaparken bir yandan da taksiye binen müşterilerle uğraşır. Fakat başındaki sorunlar sadece bunlar değildir. Ferdi yol boyunca iki deli, bir soyguncu, mafya, arabada unutulan cüzdan ve daha birçok sorunla uğraşmak zorunda kalır.

Murat Toktamışlı tarafından yazılıp yönetilen filmde; Ferdi Sancar, Cezmi Baskın, Ersin Korkut, İlyas Yalçıntaş, Hamdi Kahraman, Efsane Odağ, Nevin Gülbahar, Levent Sülün, Tayfun Sav ve Cem Korkmaz rol alıyor.

Filmden yayınlanan fragmanlar: