07.05.2019

Yerli Sinemaya Yeni Bir Korku Filmi: Cinnet

Türk korku sinemasının en çok gişe yapan filmlerinin yapımcısı Taff Pictures’ın yeni korku filmi Cinnet’in teaser fragmanı yayınlandı.

Yönetmenliğini Aytekin Birkon’un üstlendiği, senaryosunu Aytekin Birkon ve Özgür Selvi’nin yazdığı filmin başrollerini Yeliz Akkaya, Emre Başer, Ufuk Kaplan ve Nicholas Facey paylaşıyor.

Huzurlu bir aile hayatı ve küçük bir kızı olan Nida, bir gece cinnet geçirerek çok sevdiği kocasını vahşi bir şekilde öldürür. Sabah olduğunda, kocasının cesediyle karşılaşan ve önceki geceye dair hiçbir şey hatırlamayan Nida; cinayet videosunun internette dağıldığını öğrenince kendini temize çıkartmak için kaçar. Problemi kendi zihninin derinliklerinde ararken aslında bütün işaretler, ona musallat olan korkunç bir cini göstermektedir.

Çekimleri geçtiğimiz ay İstanbul’da tamamlanan Cinnet’in kurgusu tüm hızıyla sürüyor. Muhteşem görsel efektler ve son teknolojilerin kullanıldığı ses kurgusuyla zenginleştirilen film; yenilikçi üslubuyla adından fazlasıyla söz ettirecek yeni bir serinin habercisi.

Korku sinemasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan ve farklı konusuyla dikkat çeken Cinnet, 14 Haziran’da seyirciye korku dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.