01.03.2022

Yıldız Başrolleriyle Öne Çıkan Killers of the Flower Moon’u Ne Zaman İzleyeceğiz?

Scorsese İmzalı Killers of the Flower Moon’un gösterim tarihi açıklandı

Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun bulunduğu Martin Scorsese imzalı Killers of the Flower Moon’a kasım ayında kavuşuyoruz.

David Grann’in en çok satan kurgusal olmayan kitabına dayanan film 1920’lerde Oklahoma’da geçiyor ve Reign of Terror olarak bilinen bir dizi acımasız suçları olan petrol zengini Osage Nation yerlilerinin seri katliamını anlatıyor. Filmin senaristliğini Forrest Gump, The Insider, The Curious Case of Benjamin Button ve Munich gibi filmlerle tanınan Oscar ödüllü Eric Roth üstleniyor.

Leonardo DiCaprio ve Robert DeNiro’nun rol arkadaşları arasında Jesse Plemons, Pat Healy, Tantoo Cardinal, Louis Cancelmi, Tatanka Means ve Lily Gladstone yer alıyor.

DiCaprio, “Flower Moon” da güçlü bir yerel çiftçinin (De Niro) yeğeni Ernest Burkhart’ı canlandırıyor. “The Irishman” den sonra Scorsese ile yeniden bir araya gelen Jesse Plemons, Osage Nation cinayetlerine yönelik soruşturmayı yöneten yeni kurulan FBI üyesi Tom White’ı canlandırıyor. Kanadalı aktris Tantoo Cardinal (Dances With Wolves, Godless), Lily Gladstone‘un canlandırdığı Mollie Burkhart’ın annesi Lizzie Q’yu canlandırıyor.