27.05.2021

Yılın Merakla Beklenen Filmi Dune Venedik’te Prömiyer Yapacak

Bu yıl 1 – 11 Eylül arasında gerçekleştirilecek olan Venedik Film Festivali, yılın en merakla beklenen filmi Dune’u konuk edecek

Denis Villenevue’un yönettiği, Frank Herbert’ın aynı adlı çok satan romanından uyarlanan Dune: Çöl Gezegeni, Venedik Film Festivali’nde prömiyer yapacak.

Oyuncuları arasında Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, Zendaya gibi isimlerin yer aldığı filmin, geçtiğimiz yıl vizyona girmesi bekleniyordu. Ancak pandemi nedeniyle vizyonu devamlı ötelenen filmin akıbeti belli değildi.

HBO Max’te yayınlanacağı açıklanan ancak yönetmeninin bu karara şiddetle karşı çıkması sonucu gösterimi yine muallakta kalan filmin ilk gösteriminin Venedik Film Festivali’nde gerçekleşeceği açıklandı.

Filmin Türkçe altyazılı resmi fragmanı:

Filmin kısaca konusu: Doğuştan yetenekli bir genç harika bir kaderin ötesinde ile dünyaya gelmiştir, ailesinin ve ülkesinin geleceği için evrenin en tehlikeli yerine yolculuk etmesi gerekmektedir. Kötü niyetli güçler gezenin varolan en özel kaynağını ele geçirmek için birbirleriyle çatışma içindedir. İnsanlığın en yüce potansiyelini ortaya çıkarma olanağına sahip bir madde ve sadece korkularını yenebilenler kurtulabilecektir.